Фудбалски/трансфер дискусии

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Шутка стајл :cool:[DOUBLEPOST=1454104262][/DOUBLEPOST]BREAKING NEWS: Sky sources: Newcastle close to loan deal for Atletico Madrid full-back Guilherme Siqueira.
Њукасл озбилни на трансфер пазарот како никогаш досега :D, изгледа не му се оди во втора лига.

Sunderland agree £9m fee with Bordeaux for forward Wahbi Khazri
Овај Казри ако оди во Сандерленд страшен играч ќе приберат, еден од најдобрите играчи е во Француската лига, сегде можи да игра крило, средина, напаѓач, лева страна, десна, топ играч е .
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Никој во Манчестер Јунајтед

Не ставам линк од трансферот пошто не можам да го најдам.. :nesumjas:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Одамна не памтам толку мртов зимски трансфер период, англиските екипи особено ме изненадија. До утре на полноќ ли е трансфер рокот?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Одамна не памтам толку мртов зимски трансфер период, англиските екипи особено ме изненадија. До утре на полноќ ли е трансфер рокот?
Мислaм декa дo вечер.
Сaмo Гермaнците дo утре
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
последните 5 екипи во ПЛ, вооедно и 5те најлоши одбрани во лигата, оваа зима потрошиле 100М (од кои само 20М за дефанзивци и голмани) :D
дефанзивци - Иво Пинто, Кирхоф, Ламине Коне, Тим Клосе :D

паметна трансфер политика (y)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.565
последните 5 екипи во ПЛ, вооедно и 5те најлоши одбрани во лигата, оваа зима потрошиле 100М (од кои само 20М за дефанзивци и голмани) :D
дефанзивци - Иво Пинто, Кирхоф, Ламине Коне, Тим Клосе :D

паметна трансфер политика (y)
Од друга страна направија и неколку паметни трансфери. :) Пример одма погоре Стоук со Имбула, Вотфорд со Марио Суарез, Борнмут со Афобе, Норич со Нејсмит, светците со Остин,
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Светците кражба напраја не трансфер. :D[DOUBLEPOST=1454364207][/DOUBLEPOST]Фер од Кпр изгледа на позајмица во Свонси.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не се нормални бе, баш пред некој ден Спортинг ги гледав и Монтеро најубав впечаток ми остај, фудбалот дојде бизнис и ништо поќе од то, за жал.
Стефи драга моја, 18 пати е кажано дека таа тема е само за трансфери, оваа тема служи за дискутирање на истите.

Поздрав и секое добро.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Стефи драга моја, 18 пати е кажано дека таа тема е само за трансфери, оваа тема служи за дискутирање на истите.

Поздрав и секое добро.
Драгане се побркав со страните мислев дека тука пишам, зато си тука секогаш да ми ја исправиш грешката :D длабоко се извинувам нема да се повтори пак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom