Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Конопјанка во Севиља 99% готово :mad:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Не ги сакаш Севиља а? :D

Подолски во Галатасарај за 4 мил. евра според Билд.
ич, последниве две години ги поминаа и Барселона и Атлетико на мојата листа на омразени клубови :D

плус Конопјанка е ѕвер и осеќам ќе растури :D едино ако Емери не го сјебе со неговите ротации или ако го снајде судбина како Кержаков.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.579
Поени од реакции
81.141
Трансферите во Италија оваа и минатата година... разлика небо и земја :coffee:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Nije sve u parama bajo moj, hocu titule! hehe



Брaвo брaвo. Двa oдлични трaнсфери. Ќе внесaт прoменa вo тимoт.

Сaмo, еден минус зa вaс зa прoдaжбaтa нa Рaми
пишавме и во фан клубот за тие пари ако го продале е премалце, нема никаде сеуште точна цена и не е комплетиран тој трансфер..само сигурно ќе носат штопери затоа мора и да се ослободат од некој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Ska Maniac не смее муабет во таа тема, затоа тука. Во статијата не пишува ништо за цена меѓутоа инфото е што кружи низ медиумите, дека цената е 5 милиони :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.403
@Ska Maniac не смее муабет во таа тема, затоа тука. Во статијата не пишува ништо за цена меѓутоа инфото е што кружи низ медиумите, дека цената е 5 милиони :)
ПАрдон, но видов погоре дека некој коментирале за трансферот на Вилијан у Милан па мислев дека е дозволено.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Арда демантирал договор со Барса

Голманот на Ајнтрахт Франкфурт, Кевин Трап пред трансфер во ПСЖ за 10 мил. евра.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Арда демантирал договор со Барса

Голманот на Ајнтрахт Франкфурт, Кевин Трап пред трансфер во ПСЖ за 10 мил. евра.
Ме потсети за голман. Глеам Штудгарт го земале Лангерак од Борусија.
Они останаа на Вајденфелер само? Сериозно планираат пак со него на 1 да се борат за титула у Бундес?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.044
Поени од реакции
57.262
Ме потсети за голман. Глеам Штудгарт го земале Лангерак од Борусија.
Они останаа на Вајденфелер само? Сериозно планираат пак со него на 1 да се борат за титула у Бундес?
Бурки, голманот на Фрајбург го земаа
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Ме потсети за голман. Глеам Штудгарт го земале Лангерак од Борусија.
Они останаа на Вајденфелер само? Сериозно планираат пак со него на 1 да се борат за титула у Бундес?
Штутгарт ангажираа двајца голмани, Лангерак и Питон (ПСВ/Елче), а нов голман на Дортмунд им е Роман Бурки (од Фрајбург,), еден од подобрите сезонава. Сега шпекулираат дека по потписот на Трап со ПСЖ, Ајнтрахт ќе се обидат да го ангажираат Вајденфелер. Ако се случи тоа тогаш и Дортмунд ќе треба да си бара нов (втор) голман.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По странски форуми ептен го фалат тој Бурки.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
José Holebas izjavio je kako je šokiran nakon što je saznao da je prodan u Watford, a da o tome ništa nije znao.

- Prodali su me, a da me ništa nisu pitali. Jedan i drugi klub potvrdili su transfer, svi osim mene. Ništa nisam potpisao, ugovor nisam vidio. Ne razumijem što se dogodilo. Uostalom nikada nisam niti spomenuo da želim otići - rekao je sada već bivši igrač Rome.

Da čitava priča dobije dodatnu dozu drame, prema izjavi igrača, stransfer se dogodio dok je bio na godišnjem odmoru u Dubaiju.

- Uživo sam malo u Dubaiju, a kada sam se vratio, svi su mi odjednom čestitatli na transferu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom