Фудбалски вести

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Дали Рибери повторно се врати во католици.Денеска кога влезе се прекрсти?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Пошто никој не пишал..Реал Мадрид светски прваци. Во финалето ги тепаа Кашима Антлерс 4-2 после продолженија. Во борбата за трето место Атлетико Национал ги победија Клуб Америка
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Денеска се објави ФИФА ранг листата. Македонија 2016та година ќе ја заврши на маестралната 162ра позиција.

Од друга страна, за споредба, Косово што е земја без земја се наоѓа на 165тата позиција.

Пример за земји што се пред Македонија на листата: Аруба, Гренада, Танзанија, Мјанмар, Чад, Сао Томе и Принципе, Суринаме.... им бегаме едно место на Белизе :vozbud: :vozbud: :vozbud:

На врвот прва е Аргентина, втор Бразил а топ5 го завршуваат Германија,Чиле и Белгија.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Како да ја земеш фифа ранг листава за респектабилна кога репрезентации како Аргентина и Бразил се на врвот.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Денеска се објави ФИФА ранг листата. Македонија 2016та година ќе ја заврши на маестралната 162ра позиција.

Од друга страна, за споредба, Косово што е земја без земја се наоѓа на 165тата позиција.

Пример за земји што се пред Македонија на листата: Аруба, Гренада, Танзанија, Мјанмар, Чад, Сао Томе и Принципе, Суринаме.... им бегаме едно место на Белизе :vozbud: :vozbud: :vozbud:

На врвот прва е Аргентина, втор Бразил а топ5 го завршуваат Германија,Чиле и Белгија.
Додека Афганистан,Сирија и Ирак можат фудбал да ни продават ...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Како да ја земеш фифа ранг листава за респектабилна кога репрезентации како Аргентина и Бразил се на врвот.
Аргентина имаат слаби квалификации моментално, ама се најконстантна репрезентација последниве 3-4 години со три финалиња во три години.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
http://www.gol.mk/fudbal/romanskiot-gigant-steaua-povekje-ne-postoi

Зошто ќе му бидат одземени грбот и името на клубот?
Мислам дека негде прочитав дека грбот и името на клубот се во сопственост на војската. (Најверојато војската го формирала клубот). Затоа се тужат со министерството за одбрана.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Avionot so fudbalerite od chapocoense se urnal poradi nedostatok na gorivo :facepalm:
Se zboruvase i odamna deka toa e pricinata ali eve sea i oficijalno.
Pa kako e mozno be vo 21vi vek da padne avion poradi ovaa pricina?
Osven ako imalo nekoi komplikacii i da ne e covecka greska..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
The FIFA Council unanimously decided on a 48-team #WorldCup as of 2026: 16 groups of 3 teams. Details to follow after the meeting.

RIP СП :popce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom