Фудбалски вести

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Golema tragedija..Ova kako vo 2011 koga pogina cela ekipa na Lokomotiv Yaroslavl(hokej).
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Neka pochivaat vo mir site zaginati...
Nekade procitav deka Atletico Nacional ke baraat od CONMEBOL da im ja dadat titulata na Chapecoense.
Официјално побарале да им ја доделат титулата.


Страшни вести, ги викале Лестер од Бразил зашо до пред некоја година биле во пониските лиги, влегле во прва и сега требаше да играат финале...

Срцепарателна е сликата од соблекувалната..

Иначе искочи некоја вест, не знам колку е проверена, дека пред 2-3 недели со истиот авион летала репрезентацијата на Аргентина.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Кое дно се.

Кога беше серијата земјотреси кај нас објавуваат вест со наслов "Земјотрес од 5.7 степени 203 повредени и 13 загинати". Отвараш вест и читаш во Танзанија :facepalm:

Ќе испопаничат луѓево на страна што се. Крајно непрофесионално.
Баба ми не знај шо е clickbait.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Their statement in full, roughly translated from Globo Esporte, reads:

At this time of loss and deep sadness, we presidents of Brazilian clubs that publish this note, we would like to express our most sincere condolences and solidarity to Chapecoense Football Association and its fans, and especially to the families and friends of the athletes, coaching staff and directors involved in the tragedy that occurred in the early hours of Tuesday (29).

Even aware of the irreparable damage caused by this terrible event, the teams understand that time is of unity, support and assistance to Chapecoense. In this sense, the Clubs Solidarity announced measures to Chapecoense which shall include, among others, on:

(i) Free Loan athletes for the season of 2017; and
(ii) formal request to the Brazilian Football Confederation for Chapecoense is not subjected to relegation to Serie B of the Brazilian Championship for the next three (3) seasons. If Chapecoense finish the championship among the four last, 16th place would be lowered.


Најмалку што може да се направи....
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Нека почиваат во мир. Трагедија за клуб кој имал голем прогрес во последните години и воопшто за спортот.

Се враќам дома од работа и по пат дознавам за несреќата. Стигнувам пуштам ТВ вртам на national geographic само што почнува емисијата за истрага на авионски несреќи, и ја прикажуваа истрагата за уривањето ан авионот со фудбалерите на Манчестер Јунајтед во 1958 o_O
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Греотица.. Многу сум емотивен на ваквите работи..
Се надевам сите клубови ќе помогнат за колку толку да застане клубот на нозе..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
На голманот кој преживеал изгледа му ги ампутирале нозете за да го спасат, иако уште е во критична состојба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Наводно ова е одбраната во последна минута која ги однела во финалето. Голманот ги однел во финале а ги губи нозете :/

Едит: Едната нога само.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Наводно ова е одбраната во последна минута која ги однела во финалето. Голманот ги однел во финале а ги губи нозете :/

Едит: Едната нога само.
Грешка си.

https://www.thesun.co.uk/video/football/danilo-wonder-save-sends-chapecoense-to-final-but-goalkeeper-sadly-died-in-hospital-after-crash/


И голманот е преживеаниот што им подлегнал на повредите во болница.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
pa neli umre danilo (golmanot) ? toj mislam podlegna na povredite vo bolnica, a toj sto prezivea e rezervniot golman
 

Kajgana Shop

На врв Bottom