Фудбалски вести

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За возврат златен олимписки медал.
ниедна лага не останала неоткриена, одземен им е златниот медал, затоа велам дека тој со Миле ми текна идејава е со посебни потреби, не останатите натпреварувачи :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.239
Поени од реакции
22.428
ниедна лага не останала неоткриена, одземен им е златниот медал, затоа велам дека тој со Миле ми текна идејава е со посебни потреби, не останатите натпреварувачи :)
Не ми е јасно како данецот го смалил голот ...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Ај ова тука ќе го ставам зошто сепак има и фудбалски моменти. Колку треба да си несаглам бе да глумиш човек со посебни потреби :pos: :facepalm:

http://off.net.mk/offside/razno/najgolemite-sedum-izmami-vo-sportot
Уште еден доказ дека балканците не ги измислиле измамите и малверзациите туку џабе се траштаме само. Во другиве краишта на светот колку толку закони и ред има (каде како) затоа испаѓа дека ние сме лошите :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Старо е ова, сеа ко што знам нели игра фудбал у Мајами таму кај Неста и Малдини.
Ако не баталил и тоа. :cautious:
Поима немам,тазе вести беа ова.Не знам која страна беше,ама можда админот бил во зимски сон и ме превари и мене.:icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Старо е ова, сеа ко што знам нели игра фудбал у Мајами таму кај Неста и Малдини.
Ако не баталил и тоа. :cautious:
Гледам последен натпревар му бил на 9ти април 2014та за Атлетико Параненсе. Постигнал и гол.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Старо е ова, сеа ко што знам нели игра фудбал у Мајами таму кај Неста и Малдини.
Ако не баталил и тоа. :cautious:
Наводно му го раскинале договорот o_O

Кој дебил човече, барем другар му Муту уште фудбал игра.[DOUBLEPOST=1470062953][/DOUBLEPOST]




According to Globo, L'Imperatore Adriano is now part of a criminal gang in the favelas of Rio
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Истиве слики искочија на некој од сајтовиве пред некој ден, му го прекинале договорот во МЛС.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
Сеоски ИСИС... незнам зошто по 132305 пат се враќа на фудбалските терени, седи си таму со бандите, качи некое кило, шмркни малце и тоа е тоа. Џабе си ја мачиш душата со барање нови клубови, не си таленат како Бобо Виери на стари години да печали пари во Кина :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom