Фудбалски вести

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.sportklub.rs/to-je-fer-plej-pustili-rivala-da-izjednaci-u-95-minutu

U engleskoj Ligi jedan (trećoj ligi). Na meču između Donkastera i Burija domaćin je dopustio gostu da se ušeta u gol u 95. minutu.Razlog je taj što je domaćin dva minuta ranije postigao gol preko Harija Forestera, ali nenamerno, prilikom vraćanja lopte posle fer-pleja.

Usledio je razgovor dve ekipe, a kada je Buri krenuo sa centra igrači domaće ekipe ih nisu ometali da izjednače. Šta reći sem SVAKA ČAST!
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.996
Е ајде бе ова само во Македонска лига го има... :pos::pos::pos::facepalm:

Во Охрид играа ФК Косел и ФК Македонија Ѓ.П. Третолигашот по првите 45 минути имал водство од 2:0 на стадионот „Биљанини извори“. Но тука завршило со фудбалот и почнал циркузот. Тимот кој има водство не се појавува на терен и по 15 минути чекање одлучено е средбата да биде прекината.
Зошто не се појави Фк Вулкан?

“Отидов во соблекувалната да ги опоменам и да им соопштам дека по 15 минути чекање ќе биде биде прекинат мечот во корист на Македонија Ѓ.П. И по таа опомена од Косел не се појавија“, објасни за Македонски спорт Мехмед Абдиу, членот на УО на ФФМ и делегат на средбата.

Но проблемот е друг. За ФК Вулкан од Косел играле двајца спорни фудбалери. Делегатот им побарал на домаќините покрај фудбалските легитимации по крајот на средбата да достават и лични карти за да се утврди дали Косел игра со вистинските фудбалери. Од страв да не ги фатат во фалсификат и да не им „летнат“ главите на многумина кои учествувале во таквото сценарио екипата на Вулкан не излегла на теренот и се предаде од Купот на Македонија и покрај водството од 2:0 по првите 45 минути.
Луѓето кои прекинот го поврзуваат со обложувалници и мафии не се свесни колку сето тоа е смешно, посебно за вакви средби за кои речиси и нема маркет поголем од 100 евра. Фалсификатот е кривично дело за кое се оди и во затвор, пишува Македонски спорт.

Ц.ц.ц... Не знам што да кажам, ова ме потсеќа како мал кога бев се пријавивме во 4 та лига младинци, другари од улица се собравме, исто од кај нас и тренер еден најдовме, спонзор исто така имавме од улица кај нас и кога ќе игравме некој натпревар зимавме некој постари и играа на друга легитимација... :pos:
Како за беља еднаш се погоди еден судија млад позна еден од нашите пошто му судел и пред тоа кога играл во друг клуб ама се знаеа и не не издаде :sneaky:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
@ManUtdChampions Зошто и јас мразам офтопици избришав.
Него ајде зошто си ти богот на информациите кажи ми.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
@ManUtdChampions Зошто и јас мразам офтопици избришав.
Него ајде зошто си ти богот на информациите кажи ми.
Не знам Факундо ти викам не сум поврзан со свeтот. Некоја титула им е изгуглај малце ќе најдеш. :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Не знам Факундо ти викам не сум поврзан со свeтот. Некоја титула им е изгуглај малце ќе најдеш. :D
Факундо бе:pos:Демек ти знаеш ама не кажуваш?
Ости логички што може да биде.
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Шо стана со Пике, читав нешто демек заради црвениот картон во понеделнико против Атлетик му следувала 1 годишна суспензија од шпанскиот фудбал.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Шо стана со Пике, читав нешто демек заради црвениот картон во понеделнико против Атлетик му следувала 1 годишна суспензија од шпанскиот фудбал.
И 10 години на Голи Оток! :pos:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Алесандро Неста е назначен за тренер на Мајами

[DOUBLEPOST=1441035381][/DOUBLEPOST]Инаку се работи за нов клуб, кој ќе почне од наредната сезона во Американската NASL
Еден од сопствениците е Паоло Малдини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom