Фудбалски вести

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
УЕФА ќе ја казни Црна Гора, ама и Русија
Демек фрлањето на бакља било последица на провокациите на Русите и Србите кои навивале против ЦГ, а имале знамиња на Србија, Донецката Народна Република и Руската Империја.

На состанок на УЕФА се разговарало и за забрана на истакнување на симболи кои се поврзани со актуелни политички ситуации во светот, како и симболи на организации и држави кои не се поврзани со мечот.


Абе, ја казнија Албанија за инцидентот со дронот во Србија?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема теорија да не се пушти солза на видеово. Нек си ебе матер, легендиште!!!! :place::place:
Најпотценет фудбалер последнава декада и повеќе. Сите го вртеа муабетот дека е модна икона (што е сепак негова кривица) а ретко кога по статии го читаш неговото име кај најдобри светски крила во изминатите периоди.

Стив Мекларен не го викаше за репрезентација зошто не го бивало со глава :vozbud:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Moмакот ради кој загледав фудбал ко дете, и го засакав Јунајтед...

Криво ми е само што не му дадоа да "одигра" една сезона во Јунајтед, и тука да си го има прошталниот меч.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Бекам ми е омилениот играч, нивоа над сите други играчи што сум ги сакал. Како дете бев опседнат со него. Мислам дека првото големо разочарување во животот како дете ми беше кога премина во Реал. Седев и го читав весникот и не можев да верувам што пишува, беше незамисливо за мене Бекам да игра за некој друг тим освен Јунајтед. Се сеќавам кога играа Aнгличаните против нас во 2003-та Наше Маало имаа наградна игра во која требаше да одговориш точно на неколку прашања и даваа како награда карти за натпреварот. Кога видов дека ме извлекле и сфатив дека ќе го видам Бекам во живо сигурно сум бил блиску до паѓање во несвест. Детски радости :)

Настрана модата и сите други контроверзии околу него, најдоброто нешто што го има Бекам (барем натерани сме да веруваме дека е така) е дека е приземјен човек и никогаш ги нема загубено вредностите на кои што бил научен како дете. Човекот има еден тон пари и може светот да си го купи што се вика, меѓутуоа изгледа дека не е воопшто арогантен. Ги почитува многу децата и останатите нормални луѓе. Самиот има изјавено дека го натерал син му да работи во некоја кафетерија преку викенди колку да научи како е самиот леб да вади.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3027469/Argentine-referee-faces-ban-using-television-replay-overturn-decision.html

Незнам дали е ова за казнување или пак да се поттикне ФИФА да се воведат тв снимки после кои судиите ќе можат да ја донесат конечната одлука.
Ако не го казнат ќе биде преседан, што ништо чудно да го следат понатаму и други судии. Според правилата на ФИФА, судијата прави прекршок на правилата и 99% сум сигурен дека ќе биде казнет. Толку годинии им требаше да ја прифатат гол-технологијата, ќе им требаат уште неколку за воведат разгледување на снимка.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
ПСЖ-Милан наптревар на у10 тимовите...у 10 бе...



Црнчево сите го хејтале пошто излгеда ко да матурирал на градежен, нашол работа у Гранит и у моментов ужива во пензијата играјќи фудбал
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Има да го бричат Спахиќ на суво... Не искача тоа балканското од нас така лесно, каде и да сме.

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.947
Има да го бричат Спахиќ на суво... Не искача тоа балканското од нас така лесно, каде и да сме.

A што е причава со Емир Спахич , зашто се истепал со редариве ??
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Не сум најсигурен, али нешто во врска со тоа што имал група другари на стадион, па изгледа не сакале да ги пуштат во тој, осигурениот дел. Ме мрзеше да барам од повеќе извори информации...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
http://www.goal.com/en/news/3194/video/2015/04/06/10521152/video-oldest-professional-player-scores-stunning-header?ICID=SP

Најстариот фудбалер професионалец има 48 години и не само тоа туку и сеуште постигнува погодоци..

Играчот е азиец,а неговите 48 години во нормални не-азијски години се претпвараат во 20ина пошто сите знаеме дека Азијциве се роботи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom