Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
ovie monako zemaa li nekoj be ? neli imaa pari, pa i hames go shitnaa, imaat danocni olesnuvanja, ogromna finansiska prednost pred cela francija i glej gi koja beda se. Berbatov ebate, dobar e berba, za zadnji 10 min vo tim so visoki ambicii ko ovie na papacive od knezestvoto.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
има најава да ја даваат на нашиве канали или на арена спорт ќе се гледа ?
Arena sport tamu ke davaat prenos.
Monako koj tikvari se, strasno.
Psg pak ke se prosetaat do titulata.[DOUBLEPOST=1408456214][/DOUBLEPOST]
ovie monako zemaa li nekoj be ? neli imaa pari, pa i hames go shitnaa, imaat danocni olesnuvanja, ogromna finansiska prednost pred cela francija i glej gi koja beda se. Berbatov ebate, dobar e berba, za zadnji 10 min vo tim so visoki ambicii ko ovie na papacive od knezestvoto.
Nisto ne zemaa, a ne veruvam i deka ke zemat. Preska gi gledav repriza, strasno loso igraat, bordo vo vtoro poluvreme lom gi napravi.
golmanot na monako, Daniel Subasic izgleda samo mene mi e golem tikvar, epten nekako mi deluva loso, cesto znae da napravi kiksovi, lani isto imase eden kup, godinava nisto posebno, odma napravi penal.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Биелса :cuc:
од Жињак направи голгетериште :) а моментално играат 11 играчи што и лани беа во Марсеј.
на претходната утакмица со Ремс на 0-5 во 80 минута со 7 играчи вршеше пресинг на противничката половина (имаше слика на нет ама неможам сега да ја најдам).
сепак малце веројатно е дека и следната сезона ќе остане во Марсеј, зошто се искара со управата бидејќи му ветиле 50М за трансфери, ај што не му ги дале туку му донесувале играчи (Дориа) за кој не ни слушнал, па и пред некој ден изјави дека му е драго што потпишал договор на една сезона без можност за продолжување.


- зошто не смените насловот 2014/15 ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Рабиот кое дрво, па го барале сите големи клубови ужас од играч
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Kаков сочен пораз на ПСЖ их их..Лион тепа после за прво место.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Каква утакмица играат Марсеј и ПСЖ.
Водеа Марсеј 2-1 на полувреме овие за 10 минути им ја свртеа, 2-3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom