Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Си води ПСЖ 0-1 стрелец Пасторе...
 
H

HoT IcE

Гостин
Монако беа подобри противници. Ама ПСЖ откако поведе преку корната си игра доста повлечено и си чува топка у посед. Интересното е што во мечов Максвел беше поголема опасност за Монако отколку Пасторе или Лукас, овие двајца дури пред крајот на полувремето почна нешто да прават.
Ќе видиме шо ќе биде, со ваква ситуација на терен, Монако израмнува 100‘% во второ. Окампос и Родригез играчишта се, првпат ги гледам, ама децава се прејаки.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Монако:vozbud:
--- надополнето: 9 февруари 2014 во 22:26 ---
Што стана со Фалкао,се изгуби човекот,некако без мотивација игра,а гледам и му го земале местото во првиот тим.
Повреден е Фалкао.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.161
Poveke sakam Monaco da osvojat nego PSG oti se gleda deka ima nekoi poedinci koi go sakat fudbalot I igraat so srce dodeka skoro site vo PSG nekako bez zivot igraat cekat samo pari da im dadat. Ko da nema motivacija vo niv. Mozebi ke dobijat motivacija vo LS.
 
H

HoT IcE

Гостин
Волку глупости во еден пост немам прочитано како што пиша овој погоре. Пораснете деца. Немале живот, немале ова, немале она. ЛОЛ.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.161
Волку глупости во еден пост немам прочитано како што пиша овој погоре. Пораснете деца. Немале живот, немале ова, немале она. ЛОЛ.
Ja ne znam sto glupost najde vo moeto mislenje za nacinot na koj igra PSG. Ili pak sakase samo da se naprvis jak so postot sto go pisa. Pa uste pisuva porasnete deca, a on najgolemo dete e ovdeka.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ja ne znam sto glupost najde vo moeto mislenje za nacinot na koj igra PSG. Ili pak sakase samo da se naprvis jak so postot sto go pisa. Pa uste pisuva porasnete deca, a on najgolemo dete e ovdeka.

ПСЖ играат за пари, а Монако за што? Колку пари платија за Фалкао и другите играчи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom