Фискална во рака - награда без мака!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Дали познавате барем некој добитник? Не знам, од лева тетка, пријател на комшијата - син му....некој? Па макар и со ваучер од 1000 ден. за прехрамбени продукти..
Јас не го гледав извлекувањето но после ми кажаа дека колата паднала кај една поранешна колешка, мислам во нивната фамилија ако ги разбрав добро.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Па кога влечат од едно место ...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
како мене да ме извлечат како добитник кога не сум пратил ниту едно плико со фискални за награда, можеби добитниците пратиле повеке пликоа.:)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
За ова во март што следи извлекувањето, треба од 1 декември или 1 јануари да се сметките?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Ima sator na plostad vo Skopje kade mozeme da gi nosime plikovite ?? Znam deka imase pa demek go trgnale sega kakva e situacijata ???
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Стартува караван со отворени пунктови за учество во наградната игра
Истурените пунктови низ Македонија за наградната игра „ Фискална во рака – награди без мака“ стартуваат од утре. Симболично го отпочнуваме одбројувањето до новото извлекување на наградната игра кое ќе биде на 24 февруари 2014 год. Пунктовите на Државна лотарија на Македонија, каде граѓаните ќе можат да ги оставаат ковертите со фискални сметки за учество, ќе се движат по градовите во насока на стрелките на часовникот. Граѓаните ќе можат од 10:00 до 16:00 часот да го достават своите пликоа во сандачињата за наградната игра пред продажните места на Државна Лотарија на Македонија, според следниот распоред:
Вторник
11.02.
ВЕЛЕС (продажно место ЛОТО77)
Среда
12.02.
ШТИП (продажно место ТУТУН ПРОМ)
Четврток
13.02.
КОЧАНИ (продажно место АНАФИЛ)
Петок
14.02.
СТРУМИЦА (продажно место ВАТКОС)
Сабота
15.02.
ГЕВГЕЛИЈА (продажно местоМОНТЕ МК)
Недела
16.02.
КАВАДАРЦИ (продажно место СИГМА)
Понеделник
17.02.
ПРИЛЕП (продажно место ТОБАКО ПЛУС)
Вторник
18.02.
БИТОЛА (продажно место ВАГАБОНД)
Среда
19.02.
ОХРИД (продажно место ПРАГМА)
Четврток
20.02.
СТРУГА (продажно место КИКИ ТВИНС)
Петок
21.02.
КИЧЕВО (продажно место АНДРОКО)
Сабота
22.02.
ГОСТИВАР (продажно место ЈОТОН)
Недела
23.02.
ТЕТОВО (продажно место БАРТОН)

Во Скопје пак, секој ден ќе функционираат три истурени пунктови на Наградната игра и тоа на улица „Македонија“ пред Толлакс – продажно место на Државна Лотарија, во „Техномаркет“ – Сити Галери и во зградата на МРТВ.
Главна награда на извлекувањето на 24 февруари ќе биде Сеат Ибица, а ќе бидат доделени и 150 вредносни ваучери од 1.000 до 60.000 денари.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Македонија“ пред Толлакс kade e ovaa vo Skopje aj nekoj da mi objasni podetalno
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Едно прашање, доколку некој не ја гледал емисијата, а го одберат за било каква награда, дали го контактираат преку телефон, или доколку не, дали наградата прогаѓа?
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Бидејки почесто патувам со автобус гледам еден од кондуктерите на Струмица експрес покрај делот од картата што се кине си ги вадеше и фискалните, ништо чудно да имал информација за ова па намерно да ги собира.. којзнае колку има до сега :)
Тие сељаци може и да не те остават да седнеш на првите седишта позади нив, демек ќе качеле некои пријатели на патарина, иако нема други слободни места. Цел пат тие две седишта ќе стојат празни, а луѓе ќе стојат :несвест:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom