Фискална во рака - награда без мака!

Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Тие што мислат дека не е наместено дебело се лажат. Има голема причина зошто копилињава што влечеа писма одма ги даваа на кретените што незнаат да бројат. Зошто не ги отворија писмата пред камерите и не ги покажаа ливчињата со име и презиме? Затоа што од џеб или од под маса си извадија нови ливчиња и така лесно не заебаа.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Коа си имаш среќа : :)

Младиот Панде видно возбуден раскажува дека за наградната игра испратил само еден плик со фискални сметки. Но, имал среќа од морето коверти да го извлечат неговиот при доделувањето на главните награди возило, стан и деловен простор

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=D9A5633F03A96A44B6049F993FD2D969&fb_action_ids=650456668333771&fb_action_types=og.recommends&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

- Не очекувавме дека ќе добиеме награда. Пративме два коверти со фискални сметки. Едното на мое име, а второто на име на сопругата. Им порачувам на граѓаните да учествуваат во оваа наградна игра, вели Кузмановски.

http://www.24vesti.mk/penzioniran-berber-dobitnik-na-stanot-vo-nagradnata-igra-„fiskalna-vo-raka-nagrada-bez-maka“
--- надополнето: 31 декември 2013 во 14:04 ---
не ми е јасно како може 19 фискални, ја по 5 пати ги пребројав ...

Еден имаше 17 :D
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Не верувам дека е местено , дечково живее во тешка сиромаштија ама ете среќата го сакала. Баш ми е мило.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Значи прво рекоа дека истиве коверти продужуваат во игра, синоќа рекоа пак нови за следните извлекувања. Некој да објасни баш?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Тие што мислат дека не е наместено дебело се лажат. Има голема причина зошто копилињава што влечеа писма одма ги даваа на кретените што незнаат да бројат. Зошто не ги отворија писмата пред камерите и не ги покажаа ливчињата со име и презиме? Затоа што од џеб или од под маса си извадија нови ливчиња и така лесно не заебаа.
http://kude.mk/vesti/697-semejstvoto-na-kumanovskiot-berber-proslavuva

Дали ти личи човеков на некој за кој е наместено? Активист на вмро или што? Мене ми личи на обичен човек у години. Али кој како сака нека мисли.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Внатре се запишуваше само име презиме, телефон и адреса? Друго ништо?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Фотокопија од книшка? :cautious:
тоа обавезно. побитна е партиска од лична карта :)
кога му се јавиле на човекот на телефон, му се обратиле со -чичко (името)...Од кај знаеле дека е постар ме чуди
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
тоа обавезно. побитна е партиска од лична карта :)
Ја не гледав ама моите ги зачудило зашто кога му се јавиле на човекот на телефон, му се обратиле со -чичко (името)...Од кај знаеле дека е постар ме чуди
Moze se vikal Haralampie ili Trpe, pa po toa zaklucile.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Дали познавате барем некој добитник? Не знам, од лева тетка, пријател на комшијата - син му....некој? Па макар и со ваучер од 1000 ден. за прехрамбени продукти..
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Дали познавате барем некој добитник? Не знам, од лева тетка, пријател на комшијата - син му....некој? Па макар и со ваучер од 1000 ден. за прехрамбени продукти..
Јесте, да. На една комшика. :icon_lol: Ама во декември, кога беше.
На неа и на брат и`. Дека нели од едно купче, зимаа 60 пликоа.
Инаку да, ваучер од 1000 денари и на двајцата.

А вчера Аделина колку само залудно се трудеше, да се преправа дека пее во живо. :vozbud:
Јас се пукнав од смеење, исто како да не си ја знаеше песната. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom