Филозофски факултет

Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
RickyLFC9 Ако можиш да ми објасниш за историја оти 100% сум сигурен дека таму ќе одам и да ми кажиш шо како и по колку студенти се запишуваат годишно дали е барана та струка :D
околу 50 души се запишуваат.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
RickyLFC9 Ако можиш да ми објасниш за историја оти 100% сум сигурен дека таму ќе одам и да ми кажиш шо како и по колку студенти се запишуваат годишно дали е барана та струка :D
Се запишуваат 50 души максимум (од кои пола се отпишуваат до 4та година). Струката не е барана. Сепак оние кои ќе се покажат како најдобри и ќе се истакнат пред професорите со нивниот интелект, логично размислување и објективност, ќе имаат огромни шанси да успеат во тоа поле.

Ако се одлучиш да се запишеш, тука сум за по приватна порака да ти дадам повеќе детали и совети за текот на студирањето :)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Се запишуваат 50 души максимум (од кои пола се отпишуваат до 4та година). Струката не е барана. Сепак оние кои ќе се покажат како најдобри и ќе се истакнат пред професорите со нивниот интелект, логично размислување и објективност, ќе имаат огромни шанси да успеат во тоа поле.

Ако се одлучиш да се запишеш, тука сум за по приватна порака да ти дадам повеќе детали и совети за текот на студирањето :)
Важи ама имам време уште сум втора година ама историјата ја владеам сега почнувам и книги да читам ќе одам таму 100% :D
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Може некој да ми предложи некој лесен изборен предмет?
 

VMP

VMP
Член од
8 октомври 2010
Мислења
104
Поени од реакции
14
Дали некој може да ми препорача каде да се обидам да ја реализирам студентската пракса ?
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Лесни изборни на фзф: родот и спортот
Мултикултурализмот и родот
Жената во масовната култура
Антропологија
Феминистичка естетика
Философија на култура
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
13
Поени од реакции
2
Дали некој знај по колку студенти примаат на филозофски при институтот за историја?
 
Член од
19 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здравоо..ако може некој да ми каже нешто повеќе за институтот за безбедност мир и одбрана?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Дали некој ќе може да ми објасни каде точно се наоѓа институтот за безбедност, мир и одбрана на филозофскиот факултет?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Нешто ме фати мерак да се запишам вонредно историја, пошто имам завршено еден факултет и моментално обавувам стаж, па нема да можам редовно.
Како полагаат вонредните, какви се професорите, лесно ли е, тешко ли е, има ли литература за секој предмет (или е ебиветар, снаџи се па живи, како на стоматологија)....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom