Фан клуб : Фенербахче

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Sega Sudijata vi e Kriv :D
Abe nikako da vi tekne Istorijata Galatasaray goo pisuva
Нема потреба од мешање други клубови , тоа е дуел.. Бенфика и Фенербахче.
Мило ми е за Галата што сториле и каде стигнале ,а искрено како фан на турскиот фудбал и многу криво што така беа покорени од Реал, но тука нема зашто да ги спомнуваме.
Воедно судијата во корист на Фенер не досуди пенал, по што работите полудеа... и потоа се судеше против дури и еден играч во несвест е (не знам како е во мигов дали се опоравил ) а и Кристијан мислам дека беше играчот кој што исто така со нога во глава беше рогнат и на земи бутнат.. среќа овој стана бргу, немаше ниту фаул за вакви ригорозни стартови камо ли црвени што чисто беа заслужени...
 
B

Beck's

Гостин
Sega Sudijata vi e Kriv :D
Abe nikako da vi tekne Istorijata Galatasaray goo pisuva
Секогаш кога играат турски тимови сум за нив освен ако се паднат со Барца, зборам за овој натпревар а факт е дека беа оштетени од слепецот судија
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.goal.com/en-us/people/portugal/5440/bruno-alves
И првото засилување доаѓа за 5,5 милиони , играч со огромно искуство кој ако се снајде добро со Јобо во одбраната може да биде незаменлив долго време...сигурно уште 3 години квалитетни во турска лига му преостануваат имајќи 31 сега.


Само, “да речеме“ умее малку да биде поагресивен од потребното..
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Момци некако ко да умре фан клубов за Фенер :D
Ајде да ја освежиме темава. @gooner4life @Beck's @Flo. Perez @@Lbaneso @Шота Буби @thisisnoizy @Kostic
Последен натпревар во Неделата 2-0 на гости против Бешикташ,некако не ми фати на око играта ко да се бранеше Фенер после дадениот гол иако и играч повеќе имаше.
Според мене најјаки оваа година,да видиме дали Галата ќе се опраат.
Наредно коло со Ризе!
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Со Бешикташ беше добра игра тактички супер поствавено но последниве минути играчите некако се опуштија со оглед на тоа дека Бешикташ имаше црвен картон се на се Фенер има најголеми шанси за шампионска титула и ова година со оглед на фактот дека Галата и Бешик не се на ниво според прикажаните игри досега ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom