Фан клуб: Стеауа

C

Castiel

Гостин
Реков јас погоре , не навивам за никој македонски клуб па да имам комплекси од Вардар. Единствена причина што сакам да испаднат е бидејки до нивното место таму се дојдени на маса , не на терен. Неможе еден клуб да испадне во втора лига , а во другата сезона да биде национален шампион. И да , колку и да ги користете фразите "кучињата лаат караванот мине" и сами знаете дека не сте на поштен начин таму , и ве боли кога ќе ви го спомнуваат тоа , и сами сте свесни дека тоа остава огромна дамка на клуб како Вардар. Што се однесува до квалификациите без разлика кој да ви се падне ќе отпаднете , нема слаби клубови во 3то квалификационо коло, а и да има послаби пак ќе се најмалце 1 класа над Вардар.
не бе ич немаш комплекси од вардар... жал ми е за вакви како тебе...кои повеќе се радуваат на туѓи успеси него ли на успех на некој тим од Македонија...Македонија и да игра на светско ти нема да си за нив...туку ќе јадеш трици сите се за класа подобри...исто ко бате што без проблем поминаа лани со вардар..... така ќе губи вардар нели ? Али ко шо реков...кога ќе помине вардар ти другар прв ќе бараш карта за на градски...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
На вакви фаци треба да им се скини спортклуб па некогаш да осетат шо е навистина фудбалот, тешка работа е пустиот не се учи само од гледање на тв.
Најголема иронија е некој што ви живот не стапнал на терен да ми "продава" фудбал и да плачи дека меси или било кој вчера не се посрал.
Без разлика дали Пелистер или Вардар се слаби.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ве спасија изгледа нема да ве исфрлат
dragonsky спремај се да ги бодриш твоите во Скопје :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Тоа е. Многу сте јаки. Ај се глеаме на Филип II. Иначе колкава бројка доаѓате? :D
2+ милиона. Цела Македонија е за Стеауа ама не признава :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Не знам за вас ама ја видов дека некој си Иван ги благословил овие од Вардар така да мене страв ме фаќа дали ќе поминеме понатаму мислам најдобро би било Ибрахимовиќ да си го купиме..
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Не знам за вас ама ја видов дека некој си Иван ги благословил овие од Вардар така да мене страв ме фаќа дали ќе поминеме понатаму мислам најдобро би било Ибрахимовиќ да си го купиме..
Иван, Иван. Убаво сте слушнале. Штом Иван даде збор дека нешто ќе се случи, се случува. Но, бидејќи е добар човек, односно не сака другите многу да патат, така што неговиот тим да победува, рече дека ќе биде 3:0, и после на пенали ќе ве победиме.:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Лесна група.

Можност за реванш против нафташите од лани кога не заеба судијата.
Шалке се во лоша форма башка се збратимиле со оние што ги тепавме во квалификации, и со нив рутинирано ќе се справиме.
Последна екипа во групата се некои wannabe Стеауа со иста боја ќе се обидат да не збунат ама се знае, една е Стеауа !

Европо пази се !
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Шампиони ќе бидете годинава, што се секирате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom