Фан клуб - РК Металург

Член од
31 август 2013
Мислења
103
Поени од реакции
69
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Било кој. Секако од оваа сезона од второ место нема ни повеќе ни помалку да завршите.
Бар ќе остане само минчо постојано да се лигави по весниците
Во спортот секогаш постои правило број еден, не го потценувај противникот.;)
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
На нашиве портали пишува дека Пецаковски заминал во Ал Васл, ако е така нека му е со среќа.. не успеа да се наметне во тимот на Металург, таму барем добра пара ќе заработи.
Ништо нема објавено официјалната страница за овој трансфер.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Десен бек како замена за Ренато ?...мојата желба за таа позиција беше Габор Анчин од Пик Сегед...

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
http://www.rkmetalurg.mk/milorad-kukoski-e-nov-rakometar-na-metalurg/
Одлично засилување во дефанзива (y).
Кукоски со Ацо и Велко ќе бидат ѕид во одбраната.
Тотално бескорисно засилување. Наместо да ги учат младите во екипата на одбрана (Талевски, Нелоски, Борозан и Липовина, евентуално Марсениќ ако го земат), тие го зеле Кукоски....

Тотално не ми е јасно каде ќе добива минутажа кога и на Ацо и Велко одбројани им се деновите....

Ова засилување мене ме потсеќа на она минатата година кога Вардар го зеде Мите Стоилов...
 
R

Rigel Kent

Гостин
леле леле :vozbud:жити играчот..
Падна во вода лажниот морал на Вардар дека ќе сме ја уништеле кариерата на Столе Стоилов , а се тоа нивни деца биле ама богатиот Металург ги купувал , а каде се сега тие да ги задржат овие играчи туку купуваат дедовци . :vozbud:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Ne jadi trici be Vardar da sakal da go unisti ke go drzele uste a lino go drzese stole i ne go pustase.
Ima razlika ama ti si glup ko tepison pa so nikakviov post sakas samo Vardar da go omalovazis.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom