Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
пенали свират секоја утакмица па и црвени..не отепаа али имаше контакт..не требаше да му иде така Донарума кога веќе отиде во страна немаше што да прави Имобиле..

средина катастрофа, ги убија од шанси Андерсон и Кеита имаа еден куп добро што не искористија и Донарума спаси еден куп добри шанси.

Сергеј е играчиште, ако не се лажам беа заинтересирани да го земат од Гент..одлично би било да загризаат за него а не за 150 крила во тимов..Нианг за Окампос го има измислено фудбалот.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Vangioni ауууууууууууууууууу толку промаја одамна не дувало по таа лева страна :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Зoштo Хoндa сo плaтa oд 2.5 милиoни гoдишнo(втoр нaјплaтен пoсле Бaкa 3.5м)сеуште гo нoси црвенo-црниoт дрес е мистериaтa кoјa ме мaчи вo мoментoв.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Зoштo Хoндa сo плaтa oд 2.5 милиoни гoдишнo(втoр нaјплaтен пoсле Бaкa 3.5м)сеуште гo нoси црвенo-црниoт дрес е мистериaтa кoјa ме мaчи вo мoментoв.
Ќе лета на лето појќе од сигурно е тоа... остај платата па и 10 ката ја држи :D


Инаку за натпреваров, супер прво полувреме, па и второ супер да се рече.... тоа супер е затоа што не примивмо гол ка што знаемо :D Многу мрзим бранење, Фиорентина искрено и у прво полувреме не праеја некои шанси па ни у второ, све со нафрлање им беше играта, да запнеа Милан можеа сигурно уште еден гол да дадат, ама битно е се победи и им се одлепивмо малу, колку толку...


Судијата немам зборој, ептен катастрофа... поточно линиските!


Голот на Делофеу школски, а код Баке ништо ново...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Za Honda sakav da pisam vo januar..nisto da go prodadat a takva plata vlece..imase deka zaradi dresovi i profit vo Azija go drzea togas.

Dobra utakmica vo vtoro poslab ritam i zamenive na Montela bea bezveza..Il capitano morase da pojaca na krajov..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Абе со контрава имавме 3-1 и чао ќе беше уше тогаш а вака средината ни потона у второ и мораше да се тресеме цело време.

Па и овој Абате место да ја реши утакмицата земал ја шутира ко сивоња, ко да нема утре и нормално ќе ја одбрани голманов.

Бака не можам веќе да го глеам а не па да го коментирам, прием на топка очај, у облаци му иде горе коа ќе се обиде да ја смири, ко од бетон се одбива.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не дека нешто ни значат бодовите ама какво криминално судење добиваме контра нас тоа е чудо невидено. Скоро никогаш не се замарам со судиски одлуки затоа што на крајот кога се ќе се собере и одземе испаѓа дека горе-доле било изедначено судењето, но ова од последниве 2 кола со Лацио и Фиорентина е циркуз невиден. Претходната со Лацио судат пенал од Донарума без овој да го допре Имобиле и после тоа во второ полувреме чист недосуден пенал над Абате, а денес прво примаме гол од акција во која што еден од фудбалерите на Фиорентина беше во офсајд и потоа во 45мин му дигаат без врска офсајд на Бака во ситуација кога ќе излезеа 2 на 1 со Делофеу и наместо со 3:0 ние на полувреме одиме со 2:1. :facepalm:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Не дека нешто ни значат бодовите ама какво криминално судење добиваме контра нас тоа е чудо невидено. Скоро никогаш не се замарам со судиски одлуки затоа што на крајот кога се ќе се собере и одземе испаѓа дека горе-доле било изедначено судењето, но ова од последниве 2 кола со Лацио и Фиорентина е циркуз невиден. Претходната со Лацио судат пенал од Донарума без овој да го допре Имобиле и после тоа во второ полувреме чист недосуден пенал над Абате, а денес прво примаме гол од акција во која што еден од фудбалерите на Фиорентина беше во офсајд и потоа во 45мин му дигаат без врска офсајд на Бака во ситуација кога ќе излезеа 2 на 1 со Делофеу и наместо со 3:0 ние на полувреме одиме со 2:1. :facepalm:
Не се само овие одлуки има и уште куп други у последно време а ќе ја спомнам онаа кај шо оној од Удинезе треба да добие црвен за тоа над Де Шиљо а истиот тој ни даде одма после тоа гол...

Не корнат судиите.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Колку очајни судии абе еден натпревар да судеа како што треба. Од Удинезе па наваму скроз не уништија.
Абот аматерски шут, а Бака ако продолжи вака ни за 15 мил нема да го продадеме.
Монтела се плашеше од реми или пораз, затоа ја засили одбраната и плус го внесе Поли. Во незгодна ситуација е и денес мораше да земе 3 бода.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Колку очајни судии абе еден натпревар да судеа како што треба. Од Удинезе па наваму скроз не уништија.
Абот аматерски шут, а Бака ако продолжи вака ни за 15 мил нема да го продадеме.
Монтела се плашеше од реми или пораз, затоа ја засили одбраната и плус го внесе Поли. Во незгодна ситуација е и денес мораше да земе 3 бода.
Мораше да смени во 352 зашо не издоминираа во средина, 5 играчи имаа таму Фиорентина а нашиве тројца се изгубија начисто и не беше случајно шо после тоа немаше таква навала кон нашиот гол, солидно изреагира тука Монтела.

Ќе му замерам ако пак стартува со Бака следната утакмица.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Za Honda sakav da pisam vo januar..nisto da go prodadat a takva plata vlece..imase deka zaradi dresovi i profit vo Azija go drzea togas.

Dobra utakmica vo vtoro poslab ritam i zamenive na Montela bea bezveza..Il capitano morase da pojaca na krajov..
Шо безвеза бе другаре,нели глеаш дека си имаше план чоекот да се затвори,го паркира бусот и реално му појде од рака денеска.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Нас не ни се свиѓа дека сакамо да гледамо фудбал со шанси со голој, а не да се тресеш цело полувреме, инаку од тактички гледано скоро сите праат таке кј 70 минута... и Анчелоти увек у 70 се повлекуеше ако имаше резултат :)

Него сеа горе доле имамо полесен распоред, освен за две кола што ќе налетамо на Јуве... мора да се земат бодој со Сасуло Киево Џенова Пескара, и мора да се даде шанса малу појќе на Лападула пошто Бака искрено ама ништо не игра!!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Нас не ни се свиѓа дека сакамо да гледамо фудбал со шанси со голој, а не да се тресеш цело полувреме, инаку од тактички гледано скоро сите праат таке кј 70 минута... и Анчелоти увек у 70 се повлекуеше ако имаше резултат :)

Него сеа горе доле имамо полесен распоред, освен за две кола што ќе налетамо на Јуве... мора да се земат бодој со Сасуло Киево Џенова Пескара, и мора да се даде шанса малу појќе на Лападула пошто Бака искрено ама ништо не игра!!!
Ние баш кај таквите ‘‘лесни‘‘ противници ја ебавме сезоната. :) Кога најмногу требаше да се запне тогаш се посраа со порази од Удинезе (дома-гости), Сампдорија (дома) и Џенова (гости), а тука би ја спомнал и утакмицата со Аталанта на Сан Сиро кога за жива глава нејќеше да влезе топката во нивна мрежа.

Што се однесува до Бака-Лападула и јас сум за тоа првиот малку да се стави на клупа, но проблемот според мене е во тоа што ниту на едниот ниту на другиот не им одговара стилот на игра на Милан. Двајцата се напаѓачи кои што се крајно опасни ако бидат прогирани во шеснаесетник, а Милан моментално форсира цело време игра преку крилата и во таква ситуација овие двајца се губат и се целосно безопасни. Да има Милан тип на играч како Левандовски кој што знае да игра со нога и кој што е опасен по центаршутеви или тип на играч како Обамејанг кој што има неверојатна брзина тогаш друг ќе биде муабетот, но со играчи како Бака/Лападула чиј стил на игра е тотално различен од тоа што го игра тимот нема што многу да се очекува од нив. Овие двајца би го дале максимумот ако играме со двајца напаѓачи па да има кој да им сервира топки во шеснаесетник, а во 4-3-3 каква што игра Милан овие двајца се играч помалку на терен. Можеби и во 4-2-3-1 би дошле до израз, но моментално Милан нема играчи ни за таа формација ни за формација со двајца напаѓачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom