Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не можам а да не го споменам и тој глуп пенал со Сампдорија пред 2 кола.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Палета е добар сезонава подобар и од Ромањоли..заеба сеа то е тоа е..Лацио ќе ја наполни нашава мртва одбрана сигурно :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
San Lorenzo are pressing for Vangioni, but Milan have quickly rejected the club. Vangioni is unsellable. [GdS]
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Mediaset report Poli is more likely to start than Bertolacci.

Berlusconi wants the 4-3-1-2 with Suso at the trequartista role, but Montella will stick with the 4-3-3. [Sky]

Berlusconi and Montella have different views on which formation should be played and is not so pleased with the coach. [Sky]

Montella will field Ocampos, Deulofeu and Suso in attack tomorrow against Lazio. Bacca and Lapadula will be on the bench. [CorSera]
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
без шпиц ебати формацијата и фудбал и се..ќе не наполнат Лацио, нема да претнат..па и Поли згора на се
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
без шпиц ебати формацијата и фудбал и се..ќе не наполнат Лацио, нема да претнат..па и Поли згора на се
Шо те глеам чуден,као демек со Бака имавме шпиц...Невидлив,едвај два-три пати ќе се споеше со топката цела утакмица и тоа за да ја успори акцијата. Небиди толку песимист,замислата е добра да видиме како ќе се покаже во пракса ова може да биде убиствено да ги отепаме во контри онака отворено како што игра Лацио.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ај без шпиц, ама Поли бе
Покрај толку повредени немаме шанса за победа и Х ни е премија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Бака е НУЛА а со Лападула имало нешто и не бил баш спремен за утакмица па изборов со Делофеу ко лажна 9ка ми се чини најдобрата опција шо ја иаме.

Ова со Поли ме изненади, очекував некој од Бертолачи или Мати Фернандес конечно да почне ама ајде се надевам Поли дека нема да не кошта некој глуп гол и тоа е тоа, прв ќе искочи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Што да направи Бака кога иаме катастрофа средина и играме нон стоп преку крила? Бар Лападула тогаш нека стартув бар дава 101% секогаш кога и да игра..
 
C

Castiel

Гостин
Се гледа овој Окампос зашто има 0 напредок во кариера. Како поеба чиста шанса.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Реално е мислим нерешено, судијата ја еба малу со пеналот.. немаше никаков контакт Донарума - Имобиле и ако веч тоа го судеше пенал можеше и она хокеарското влагање на Луљич над Абате... исто Имобиле ја шутира топката не добива жут, СМС игра со рука судијава ни свирна ни па картон...

Окампос 0 колку првата буква од името... ни ка крило се снајде, ни ка напаѓач се снајде, Нианг бела верзија, му бега топката ка вчера почнал да игра фудбал, само што му сметаше на Делофеу!

Балде Кеита е оној што го баравмо ние? па еднаш цигото не пројде покрај Абате.. Абате еј!
Ни го претрча, ни па финта, после утакмицава нека се откажат одма од него... не ни треба нов Нианг...

недела играмо со Фиорентина кој се бод позади нас, туе мора да се најде мотив и да се тепа!
Победивмо со 2ца помалце, извадивмо бод без игра... зошто да не ја тепамо фиорентина

инаку Донарума КРАЛ!
бланко лист за детево и за свињата Риола и нека го сиса Јуве :bance:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Oва ни е најслаба партија сезонава, мада реално немоеш ни да очекуеш појќе пошто кј е слаб Милан па уште без 6-7 првотимци играше.

Бодот го освоивме на грб на Донарума, не ми е верно уште колку е квалитетно детево а колку године има.
Мора да се врзе на 20 године, и плата колку сака да зема свака година :icon_lol:

Не заслужи Милан ни бод на текмава, али кармата му подари бод на тимов само ради непостоечкиот пенал
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Лошо судење почнувајќи од натпреварот со Удинезе, па до овој со Лацио. Во споредба со другите тимови ние сме најоштетени.
Донарума еден натпревар ќе има одлични одбрани, а друг ќе прими евтини голови од 20 метри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom