Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Ete, Milan ne e Milan ako ne ja posere rabotava.
Ne pamtim koga posleden put smo imale zavrsnica.
Zadnjo Inter koj go ispleskavme, od togas

Koj vlaga Poli dobijam nagon da navijam da primimo gol i da se zaebe sve dobro sto napravil timot pred toa
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Ovoj Lapadula neka si se vrati od kaj sto dosol, greota e ovoj da e izbor pred Luiz Adriano.
Таман го пиша и фати да игра, шала на страна не е лош, борбен е... а и немаше среќа на 2 пута!
Ete, Milan ne e Milan ako ne ja posere rabotava.
Ne pamtim koga posleden put smo imale zavrsnica.
Ете пак фати да плачеш и пак убоо испадна :D
Ете ти завршница, за разлика од Лападула овој имаше среќа.... и тоа голема :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Abe i golot sto go primija od sloboden baska i od Birsa... ne se sprecuva toa. :D

Nemase rezultatska neizvesnost spored mene epten mirno si gi izigraa preostanatite 15 minuti iako Poli vleze.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Да не се изглупиравме дома со Удинезе и да успеевме некако да ја турнеме топката во гол против Фиорентина сега ќе имавме исто бодови со Јуве, но и овие бодови со кои што сме на втората позиција реално се и повеќе од доволни со оглед на тоа со какви играчи располагаме и за тоа треба да му се честита на Монтела. Денес после којзнае колку време гледав еден Милан кој што се бори за секоја топка, како бесни кучиња пуштени од ланец беа играчиве и се надевам дека така ќе продолжат до јануари кога очекувам еден или двајца квалитетни фудбалери да пристигнат во Милано. Реално немаме некоја игра за око, но имаме игра која што носи сега за сега одлични резултати и ако продолжиме со ова темпо не гледам зошто да не изненадиме на крајот. :)

Оној Лападула слободно уште денес може да го избркаат од тимов. Дечкото нема ништо фудбалско во него за прволигашки услови со кое што би постигнал гол и срамота е таков играч да игра во Милан, а уште поголем е срамот он да игра пред Луиз Адриано кога веќе Бака не можеше да одигра денес цел натпревар. Последните 5 екипи во лигава веројатно би биле таман за него.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Најдобар старт на сезоната, по онаа кога освоивме титула и конечно Бонавентура почна да игра како што треба.
По 140 минути игра се заклучи, дека нема ништо фудбалско во Лападула. Борбен играч со голема енергија и е добра за замена на Бака кој веќе е сигурен стартер.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Зашо бе толку хејтање за Лападула,глеам и по фејсбуциве во коментари... Според мене сасвим океј како втора опција замена за Бака,агилен играч,динамичен тежок за чување,трча се труди праи пресинг. Плус и денеска не изигра лошо,изнуди неколку фаули на средина и жолт картон,влезе во две добри шанси тоа што нема гзларска среќа како Бака е друго али мислам дека е океј да го ставиш негде 75-80 мин. чисто да освежи малку.
Иначе страшно ме радува играта на Палета и Ромањоли во тандем.Ова од Бирса не се бранеше иако пред тоа фаулот беше непромислен,еднаш од 100 шута ќе му се фати онака.
Локатели добар во одбрана,напред ништо не одигра али добро има време да се привикне.
Tимскиот дух на ниво,залагање до максимум. Сигурен сум дека исто така ќе бидат мотивирани против Јувентус,па што биде нека биде нема што да изгубиме ако им скиниме некој бод екстра.
После тоа имаме лесен распоред Џенова,Пескара,Палермо па Шинтер.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Абе битно да се хејта па и вие... дур не беше Лападула Адриано беше слаб, сеа поубоо Адриано да играл место Лападула... барем да утнал празен гол, или да напраел некоја глупост... инаку пред некоја сезона и Нианг пола го нејќеа овде, сакаа да се шутне ама ете сеа Милан појќе од Нианг зависи него од Бака искрено.. пошто он највише креира шанси...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Мене Лападула ме купи со едно трчање по противничкиот играч некаде на 35-40 метри да му ја земе топката додека Абате и Сусо трчкараа покрај него и го гледаа, му оставаа простор као. Му ја зеде топката од нозе, му ја даде на Локатели и за 2 секунди беше назад во шеснаесетник.

Борбено куче е, многу трча, ангресивен играч. Ни фали нам таква енергија во тим и засега најсикрено, мене ми е Лападула пред Адриано во секој случај. Бака е друга категорија во моментов, ама Лападула ми е скроз ок као за негова замена.

Нијанг - копилето е увек одлучувачки фактор и има удел во многу голови на Милан сезонава (и нека продолжи така), а ипак ме ваѓа од памет увек коа ја има топката. Све нешто се сопка, ја заборава топката, се влече, се плетка. Даде скроз убав гол, да не поверуваш дека тој ја шутна онаа, а после тоа што го промаши на празен гол со глава од 3 метри беше невозможно. Копиле тешко.

Абате - тоа копиле никад не било полошо од сезонава и што побрзо на клоци да се избрка од прв тим, ако треба нека ме викнат јас ќе го исклоцам.

Ок е, личиме на нешто засеа, само не смее Јуве да не тресне од земја, све добро напраено околу самодовербата во тимот, би паднало во вода. Имаат многу утакмици во краток период, можда тоа може да се искористи.

А сеа СПАВАШ ЛИ МИРНО АЛЕГРИ МАСИМИЛИЈАНООО ?!?!1! СПАВАШ ЛИ МИРНО БУФОНЕ ЏАНЛУЈЏИ ?!1?!!
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Мене Лападула ме купи со едно трчање по противничкиот играч некаде на 35-40 метри да му ја земе топката додека Абате и Сусо трчкараа покрај него и го гледаа, му оставаа простор као. Му ја зеде топката од нозе, му ја даде на Локатели и за 2 секунди беше назад во шеснаесетник.

Борбено куче е, многу трча, ангресивен играч. Ни фали нам таква енергија во тим и засега најсикрено, мене ми е Лападула пред Адриано во секој случај. Бака е друга категорија во моментов, ама Лападула ми е скроз ок као за негова замена.

Нијанг - копилето е увек одлучувачки фактор и има удел во многу голови на Милан сезонава (и нека продолжи така), а ипак ме ваѓа од памет увек коа ја има топката. Све нешто се сопка, ја заборава топката, се влече, се плетка. Даде скроз убав гол, да не поверуваш дека тој ја шутна онаа, а после тоа што го промаши на празен гол со глава од 3 метри беше невозможно. Копиле тешко.

Абате - тоа копиле никад не било полошо од сезонава и што побрзо на клоци да се избрка од прв тим, ако треба нека ме викнат јас ќе го исклоцам.

Ок е, личиме на нешто засеа, само не смее Јуве да не тресне од земја, све добро напраено околу самодовербата во тимот, би паднало во вода. Имаат многу утакмици во краток период, можда тоа може да се искористи.

А сеа СПАВАШ ЛИ МИРНО АЛЕГРИ МАСИМИЛИЈАНООО ?!?!1! СПАВАШ ЛИ МИРНО БУФОНЕ ЏАНЛУЈЏИ ?!1?!!
:aplauz::aplauz:
 
C

Castiel

Гостин
Колку добро би ни дошло некој квалитетен играч од средина да игра покрај Локатели и Кучка. Некој што знае да подаде топка и да креира акции. Бонавентура е добар ама не е за во средина играч. Треба лево крило да игра или полушпиц. Таму најмногу може да придонесе.

Sent from my Ultra using Tapatalk
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Т.Силва, Фабрегас и Ламела и ќе си газимеее :uzi::uzi:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се појавија шпекулации за Тијаго Силва во Јувентус. :coffee:

Arsenal interested in Niang, Chelsea are ready to offer 55milion euro for Romagnoli, and Juventus interested in Donnarumma

Единствена причина за продажба на Донарума би била високата сума која ќе ја добијат и тоа што веќе имаме друг млад талентиран голман, оној Плицари како и да му е презимето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom