Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Meeting between Montella's agent and Galliani is over. Official announcement soon [Calciomercato]

 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Inzaghi da go vratea poarno sekoj mesec trener ke menuvame. Nesposobnici najgolemi..
 
C

Castiel

Гостин
Montella was the choice of the Chinese group. Berlusconi wanted to keep Brocchi but the Chinese will was stronger [Sky's Luca Marchetti].

Ако вакви одлучи носат и за квалитетот на играчите што планираат да ги земат ќе викаме Берло врати се.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Никад нема да кажам БерлО врати се после последниве 5 години.

Да те купат сериозни купци, да земат тренер со најголем потенцијал од последните 4 тренери, да мрчиш на 28ми јуни при што ниеден трансфер не е напраен а претходно си му ја ебел мајката на Берлускони е дефиниција за дно од фан.

Луѓе заборавате дека 5 години бевме и уште сме комедија од клуб почнувајќи од менаџмент па после тоа со играчи и оддеднаш нишо не ви чини.

Шо мислевте одма Гвардиола ќе дое? Меси ќе рече сакам у Милан да идам и ќе го купиме?

Сакате промени а немате трпение за истите.
 
C

Castiel

Гостин
Од кај па ти знаеш дали купците се сериозни или не? Не знам во која фантазија живееш ама истиов муабет и со Мистер Би беше па видовме како искочи тоа на крај. Дур нема нешто официално и не се виде стварно кои играчи ќе ги купат до тогаш воопшто не можеш да кажеш дали се сериозни или не. Кај му го виде потенцијалот на Монтела не знам ко којзнае што да покажал до сеа некој успех па потенцијал имал. Друга работа кај виде дека некој мрчи за трансфер ниеден што не е напраен? Од што сакаш се напраиш паметен заборави дека еден трансфер е напраен. Ама нема врска од сеа тебе ќе те прашаме кој е дно фан кој не.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Да дојдеше тој од Емполи зошто он, да останеше Броки уште полошо, Монтела зошто Монтела... имаше коментари и за Пелегрини нечини, епа неможе сите да се задоволат... мене искрено ми е гајле за тренер, првин што треба е да се земат играчи и затоа не се замарам мн мн со тренерот... и за Михалјович имаше критики на почеток ама после ни стана интересен, не се знае и со Монтела :)

значи, одбрана и средина играчи! особено средината...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ако му донесат 2-3 играчи на средина и одбрана ако не играме друга година л.ш јас те.:P
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Немам изградено мислење за чоеков али ќе го подржувам се додека не ми даде спротивен разлог. Во моменталниов ростер тренерот е најмал проблем. Алерги беше добар,Михајловиќ го вадеше максимумот али тоа е коа имаш сенилна управа и дузина недисциплинирани препотетни копилиња во тим од типот на Балотели,Менез,Нијанг. Немаме играчи.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Sea Rossi I Ilicic ce gi zememo, i ronchaljia
.Pu sve da vi ebem, mi ja odmilija sezonata uste ne pocnata.
ne problem Montela treneristeto, do januar ce go izbrkaat, covekot posle Viljas Boas e najgolemata trenerska prevara na svetov, si nema pojma od zivotot, nego problemot e sto od januar pak od novo i pak sezonata u kurac e otidena.
PU

La Stampa - Milan, Montella will have a 100 million to make market
l Giornale - Milan to the Chinese, according to a passage: Galliani will have a major role in the market


Super, ce go prodadat Baka, plus Menez, Honda, Niang i De Shiljo i ce imaat 150-60 miliona
Ima da gi iznakupat sve prosecite od Genova, Sampdoria, Fiorentina i Empoli

Pavoleti, Soriano, Ilicic, Ljaic, Paredes, Ronchaljija, Rosi, De Silvestri, Ranochija, ovoj zadnjiov i kapiten ce ni bide

PU
 
Последно уредено:

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Немам изградено мислење за чоеков али ќе го подржувам се додека не ми даде спротивен разлог. Во моменталниов ростер тренерот е најмал проблем. Алерги беше добар,Михајловиќ го вадеше максимумот али тоа е коа имаш сенилна управа и дузина недисциплинирани препотетни копилиња во тим од типот на Балотели,Менез,Нијанг. Немаме играчи.
Ќе видиш што е копиле ако го донесат Љаич!
Од една страна сакаат да се одлободат од проблематични играчи од друга носат нови... бдч
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Овој Ќинезот во Гуангжу ги има Џексон Мартинез и Паулињо
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Џексон после тоа минатото лето у Миланело може да дое само ако сака трева да коси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom