Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
Влезе матри за Пенал да шутира Пенал хахаха :D Како ќе се смеам ако го утне пеналот :D
 
C

Castiel

Гостин
Добар натпревар за нас. :) Ни фали малку кретивност и на добар пат ќе сме. Него смешни ми се Интер се чуваа за со реал лапнаа 3че и уште се надеваат дека имале шанси за скудето и имале до толку квалитетен тим.:pos::pos:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Конечно личиме на нешто и заигравме колку толку.
Одлични би ги издвоил Антонели (се изнатрча), Нијанг (му ја дупна главата на Пепе), Маури (стабилен и смирен играч, ќе го биде).
Катастрофален беше Де Шиљо. Во прво полувреме не го играа воопшто од неговата страна, во второ влезе во контакт два-три пати ама не го бива, тури му курот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Добар натпревар за нас. :) Ни фали малку кретивност и на добар пат ќе сме. Него смешни ми се Интер се чуваа за со реал лапнаа 3че и уште се надеваат дека имале шанси за скудето и имале до толку квалитетен тим.:pos::pos:
Натпреварот беше клучен и после ова ќе се знае кој има шанси за титула.

Овој тим знаеме како може да изигра пријателска со Реал и официјален натпревар со било која просечна екипа од Сериа А. На зимската турнеа ги тепавме 4-2, па после го јадевме од Сасуоло и Аталанта.
 
C

Castiel

Гостин
Натпреварот беше клучен и после ова ќе се знае кој има шанси за титула.

Овој тим знаеме како може да изигра пријателска со Реал и официјален натпревар со било која просечна екипа од Сериа А. На зимската турнеа ги тепавме 4-2, па после го јадевме од Сасуоло и Аталанта.
Само што разлика меѓу сега и тогаш е тоа што имаме сосем различен пристап кон играта. И нигде не реков дека иаме шанси за титула. Воопшто немаме али топ 3 пласнам и те како е реално.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ова може да се покаже ко доста битно

Bee Taechaubol is currently in a meeting with Nelio Lucas (Doyen Sports).

Очекувам и се надевам да здрмаат со некој везњак.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
добра добра утакмица!
стварно се гледа некоја дисциплина во играта на милан под михајлович а тоа многу ми се допаѓа :)
мене ме изненади што му даде шанса на донарума и тоа според мене е многу добро
исто добро е и што на калабрија му дава шанса и нијанг сигурен сум дека ќе игра доста утакмици оваа сезона

да немавме светска класа голман донарума можеше одма да биде прв голман :) или пак да ги деле утакмиците со друг голман па на полни 18 да биде стандарден
сеа може ќе каже некој менаџер филм си праам али и куртоа на 16 години бил прв голман на генк ... сеа може и грешам може и да не е толку јак али сепак многу добра работа би била да го пратат и на позајмица у некој поотепан тим у серија б каде со сигурност би добил шанса или пак во серија ц
пошто ако го чекаме да биде замена за диего лопез којзнае кога ќе биде тоа и ќе стагнира неговиот талент
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
добра добра утакмица!
стварно се гледа некоја дисциплина во играта на милан под михајлович а тоа многу ми се допаѓа :)
мене ме изненади што му даде шанса на донарума и тоа според мене е многу добро
исто добро е и што на калабрија му дава шанса и нијанг сигурен сум дека ќе игра доста утакмици оваа сезона

да немавме светска класа голман донарума можеше одма да биде прв голман :) или пак да ги деле утакмиците со друг голман па на полни 18 да биде стандарден
сеа може ќе каже некој менаџер филм си праам али и куртоа на 16 години бил прв голман на генк ... сеа може и грешам може и да не е толку јак али сепак многу добра работа би била да го пратат и на позајмица у некој поотепан тим у серија б каде со сигурност би добил шанса или пак во серија ц
пошто ако го чекаме да биде замена за диего лопез којзнае кога ќе биде тоа и ќе стагнира неговиот талент
Kolku bi sakal da napredne Dounarumna,i taman poslem 2/3god,otkako ke si pomine vremeto na Lopez,ovoj da go zameni ..najmnogu sto mi se svigase,e sto ostana mnogu smiren,zal mi bese radi penalot,ali jbg ..16god..
Inace Mauri koja ladnokrvnost ..se ponasase ko da mu e vrsnik na De Jong u pm .
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Инаку само Де Јонг не го смени цела утакмица се отепа чокеков незнам до толку ли немаше кој да стави :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Изгледа навистина постојат големи шанси да се направи нешто во Азија, да се заработи добро. Па тие и сега ја пеат Але, але, але, Милан, але... :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Изгледа навистина постојат големи шанси да се направи нешто во Азија, да се заработи добро. Па тие и сега ја пеат Але, але, але, Милан, але... :)
и се дера БАКА БАКА БАКА како ментални некои :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom