Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.797
Се ќе се знае од изборот за тренерот за наредна сезона. Умре тоа време во кое Карло би им ги прифатил Јанкуловски, Одо и Фавали, нема да си дозволи да работи со било кој.. Ако он стане тренер може да се надеваме на нешто асално од наредна сезона и да ставам Макс ТВ . :icon_mrgr:
Ако се одлучат за Емери, Монтела или па Пипо да остане, сремајте се за нов очобол.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Milan are also being linked to Sassuolo midfielder Missiroli, another young Italian talent who impressed with his club this year.

Овие Football Italia се најретардиран сајт

young italian talent 29 години има прчов е пред пензија :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.623
Поени од реакции
81.418
Го читнав текстот, и ова ме зачуди...

MALDINI - Only Franco Baresi works there now. No other former players. That is sad

Што е со Тасоти и Инзаги, или тие не ги смета за легенди...? :unsure:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Го читнав текстот, и ова ме зачуди...

MALDINI - Only Franco Baresi works there now. No other former players. That is sad

Што е со Тасоти и Инзаги, или тие не ги смета за легенди...? :unsure:
Ваљда мисли на улога спортски директор и слично а не на тренерските улоги. Не е толку неинформиран.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Како што гледам Пацини е капитенот вечерва. Најверојатно затоа што му е последен натпревар.
Знам на никого кур не го боли, ама мене некако измешано ми е со емоции. Многу го сакам пацерот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кој не беше капитен на Милан сезонава?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Следите го овој Перез од Торино, имаше шпекулација дека ќе ги трампаат со Ел Шарави. Само на едногодишна позајмица без право на откуп.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Следите го овој Перез од Торино, имаше шпекулација дека ќе ги трампаат со Ел Шарави. Само на едногодишна позајмица без право на откуп.
Остај Перез следи го Шарави :D освен голов друго катастрофа утакмица, што е со Шиљо/Абате/Антонели сите ли се повредени? после црвениов на Закардо изглеа Поли ќе игра десен бек.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
CFy-qK2UkAEl0lN.jpg
Остај Перез следи го Шарави :D освен голов друго катастрофа утакмица, што е со Шиљо/Абате/Антонели сите ли се повредени? после црвениов на Закардо изглеа Поли ќе игра десен бек.
Го урочив Ел Шарави :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom