Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
идиотизам на највисоко ниво овој Черчи какви шутеви катастрофални вади да умре сељак смрден, контра им прават со пети си играат ебати неспособниците
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Дестро пружа најдобри партие од коа е дојден! Тешко дека ќе го задржимо на крај на сезона... мислим дека Капри ќе ни го земат на лето :( Од кога е дојден све у прв состав е, мислиш си го донел Роналдо па мора да игра!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Дестро пружа најдобри партие од коа е дојден! Тешко дека ќе го задржимо на крај на сезона... мислим дека Капри ќе ни го земат на лето :( Од кога е дојден све у прв состав е, мислиш си го донел Роналдо па мора да игра!
Отиде коленото.. ако е сериозно како што изгледа ни Капри нема да ви го бара...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
За 10 мин.Сусо показа многу повеке отколку Факинг Черчи.[DOUBLEPOST=1428870639][/DOUBLEPOST]

Најдобриот играч во тимот сезонава.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Лично не сум разочаран, секако сезонава ни е отидена во курац, али утакмицава, не беше оној очобој класика на кој сме навикнати. Сусо е Меси за Черчи, башка шо е 21 година и има многу време за напредок а има и потенцијал. Дечкото има дриблинг, има брзина, има јак шут и прецизен, со шутчето кога мавна статива ме потсети на Кака, мислам дека ако му се дава доволно шанса да си набилда самодоверба можеме да добиеме добар играч. Ако се развива правилно и да се фокусира на тоа може да биде и повеќе од добар, само да не го пукнат филмови да прави фризури. Нигел ми е цар од чоек абе како убиец е, дај нека му го продолжат договорот да ги еам.

Да се надеваме да не превземе нов чоек до лето и да видиме бел ден и ние малце.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Лично не сум разочаран, секако сезонава ни е отидена во курац, али утакмицава, не беше оној очобој класика на кој сме навикнати. Сусо е Меси за Черчи, башка шо е 21 година и има многу време за напредок а има и потенцијал. Дечкото има дриблинг, има брзина, има јак шут и прецизен, со шутчето кога мавна статива ме потсети на Кака, мислам дека ако му се дава доволно шанса да си набилда самодоверба можеме да добиеме добар играч. Ако се развива правилно и да се фокусира на тоа може да биде и повеќе од добар, само да не го пукнат филмови да прави фризури. Нигел ми е цар од чоек абе како убиец е, дај нека му го продолжат договорот да ги еам.

Да се надеваме да не превземе нов чоек до лето и да видиме бел ден и ние малце.
Како што немаме одбрана и стабилна средина,Де Јонг покрива позади,затвара дупки,удвојува играч,сече топки,плус дава и по некое голче,3 сезонава ако не се лазам(Пацо,Черчи,Ел Ша и Дестро заедно дали толку имаат дадено)
јас повеке го гледам ова отколку головите на Менез,
Затоа според мене е најдобар играч сезонава и треба да го задрзиме по секоја цена.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Де Јонг сам ја држи средината тоа е ова педерчево биберско веза нема големиов талент нека го враќаат во Челзи. Черчи какви шанси имаше таа од 16 кога немаше пред него никој како ја шутна над гол во прво незнам..Менез сам игра имаше доста добри продори но на моменти беше себичен.
Сусо од следна ако не игра прва нема до крај да ги гледам ниедна, штета што не влезе стативата добар шут извади.
 
C

Castiel

Гостин
:D Де јонг е еден од најквалитетни играчи на негова позиција...а и далеку е најквалитетен играч од средина што го имаме...покрај Менез и Лопез и он ни е клучен играч....еден од ретките кои вредат да останат....греота и срамота е да го изгубиме...човекот гризе...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Шупичку матер,се надевам дека следното коло ќе му ја издупиме глата на Милан онака 3-4 парчиња да му стегниме за докажат барем дека се подобар клуб,страмота е да не ги победат оние умрените шо не знаат да одат..барем сега е редно да сврзат 2 победи со ред по два месеци..

Мислам дека Гуарин нема да игра ама и Брозович би требало за нив да биди доволен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom