Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Последно уредено:

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Добро барем го ставаат да брани...
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Кога ќе се пензионира бонера (не заслужува неговото име да го напишам со голема буква) ќе собирам потписи за да добиеме државен празник ние навивачите на Милан.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кога ќе се пензионира бонера (не заслужува неговото име да го напишам со голема буква) ќе собирам потписи за да добиеме државен празник ние навивачите на Милан.
Не е толку до Бонера колку што е до оние воловите што го играат и оние што го чуваат 300 години во тимов.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Milan want Illarramendi on loan
With Sami Khedira's wage demands too high to afford, Milan CEO Adriano Galliani will reportedly speak with Madrid supremo Florentino Perez over a possible loan deal for Spanish midfielder Asier Illarramendi.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Претседателот на Џенова, Енрико Прециози денес за италијанските медиуми потврди дека се било договорено Погба да потпише за Милан и да дојде на едногодишно позајмица во Џенова, но Адриано Галиани во последен момент кажал „НЕ“ поради големата провизија која ја барал неговиот менаџер Мино Раиола. (n)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Претседателот на Џенова, Енрико Прециози денес за италијанските медиуми потврди дека се било договорено Погба да потпише за Милан и да дојде на едногодишно позајмица во Џенова, но Адриано Галиани во последен момент кажал „НЕ“ поради големата провизија која ја барал неговиот менаџер Мино Раиола. (n)
година дена пред да потпише за Јуве, знам нашиве го сакаа доста но на крај ништо не испадна дебакл потези прават во последно време..
инаку доста загризаа за Крамарич од Ријека како демек го договориле за 4м.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Претседателот на Џенова, Енрико Прециози денес за италијанските медиуми потврди дека се било договорено Погба да потпише за Милан и да дојде на едногодишно позајмица во Џенова, но Адриано Галиани во последен момент кажал „НЕ“ поради големата провизија која ја барал неговиот менаџер Мино Раиола. (n)
Прециози има изјавено дека ги пропуштил и Меси и Кристијано и остала багра :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
година дена пред да потпише за Јуве, знам нашиве го сакаа доста но на крај ништо не испадна дебакл потези прават во последно време..
инаку доста загризаа за Крамарич од Ријека како демек го договориле за 4м.
Contract until:30.06.2015 :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom