Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.761
Поени од реакции
13.404
Дури 16 гола имаат дадено до сега! Најмногу постигнати голови во лигата. Не очекував вака добра реализација... браво. Добро е што малку и одбраната почна да се доведува во ред, Алекс е добар трансфер. Но, во одбраната проблемите нема уште долг период да бидат решени, не само поради дефанзивците, туку и поради лошата средина...
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Не бевме толку надмоќни колку што дава слика резултатот,текот на натпреварот се одвиваше цело време во наша полза прво бизарниот автогол па пробаа брзо да се вратат и оставија многу простор за контра.. а тоа е најсилното наше оружје сезонава... Абијати не извади неколку пати со страшни интервенции.. не викам дека немаше да победиме,но сигурно да не беше автоголот повеќе ќе се испотевме... Десната страна :drk::drk:Абате и Хонда си газат,Поли искина во одбрана... Тандемот во одбраната има прелазна оценка.. Де шиљо и Шарави изгубени во просторот и Торес не беше многу подобар иако имаше некои добри потези.. 3 бода од тешко гостување ;)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794


@Hm_Hm
гледаше нешто од Милан-Интер младите?

Многу слаба утакмица одиграа, одбраната очајна и после добија црвен картон и не доутепаа.
Средината и нападот не можеа да се спојат и толку.

Од толку добри утакмици што изиграа баш се најдов оваа мизернава да ја гледам ама добро, млади се и имаат уште многу да докажуваат.

Иначе Мастали е феномен, покрива на лев бек, десен бек, централен бек, се враќа да организира игра и прв втрчува во напад.
Секаде го имаше дечково, којзнае колку претрча. У него највеќе надеж имам од младиве а и баш таков box-to-box играч ни треба.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.747
Ваква реализација како на Милан има само@курајбер по малолетничките во миднајт .
си требал да дојдеш да праиш здраво, ќе средевме нешто и за тебе.... не ми и мене на пат најден толку многу пушење да издржи :cool: :icon_lol:

вреди да се спомне и преродбата на Абате, многу сум задоволен од неговата игра и иако знам дека ќе дојде ден кога ќе не ебе пак у пичка мора да го пофалам.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
си требал да дојдеш да праиш здраво, ќе средевме нешто и за тебе.... не ми и мене на пат најден толку многу пушење да издржи :cool: :icon_lol:
Не бе мене страв ми беше и тоа што го имав да не ми избега за дечко во таква форма :icon_mrgr:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.042
Поени од реакции
650
Абиати уште ке биде прв избор на Инзаги , супер мечот со Верона не може да не биде наградувана , остај тоа што со Емполи и Цезена изгубивме 4 бода од него и Бонера,Диего Лопез 4 год 2.5 мил годишно договор е на клупа.
Фиорентина , Калари , Палермо од овие 3 меча 9 бода ако сакаме 3 место , но со формациата секогаш иста приказна треба 100 експерименти и 15 бода да се изгубат да дојдеме до идеален тим .
Алекс-Рами и Ел Ша Менез Хонда треба да се во прв тим , се друго е само од немање други опции .
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Абиати уште ке биде прв избор на Инзаги , супер мечот со Верона не може да не биде наградувана , остај тоа што со Емполи и Цезена изгубивме 4 бода од него и Бонера,Диего Лопез 4 год 2.5 мил годишно договор е на клупа.
Фиорентина , Калари , Палермо од овие 3 меча 9 бода ако сакаме 3 место , но со формациата секогаш иста приказна треба 100 експерименти и 15 бода да се изгубат да дојдеме до идеален тим .
Алекс-Рами и Ел Ша Менез Хонда треба да се во прв тим , се друго е само од немање други опции .
Лопез повреден беше, не беше спремен затоа Абиати беше прв избор, наредна утакмица не верувам да е прв избор, Лопез ќе си брани.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
па како бранеше Абиати ништо чудно да го седнат на клупа Лопез..

Исак талентот што го удри воз пред некое време денеска се разбудил од кома.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
А баш вчера сакав да прашам што се деси со момаков !!
Браво дечко, браво !!
 
C

Castiel

Гостин
Поранешниот голман на Милан, Марко Амелија потпиша за Рока Приора, екипа од 6 дивизија. Освен што ќе биде голман ќе биде и технички директор. :pos::pos::pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Поранешниот голман на Милан, Марко Амелија потпиша за Рока Приора, екипа од 6 дивизија. Освен што ќе биде голман ќе биде и технички директор. :pos::pos::pos:
Не му е до бранење ако му се играло ќе најде сигурно Серија А некој клуб :D баш вчера барав каде залута овој нема никакви информации и ете сега :D
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Глеам Кристанте се растура од играње во Бенфика:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom