Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Diego Lopez will be out for at least 2 weeks due to the thigh injury sustained in yesterday's match. Abbiati will be the goalkeeper in the matches against Juventus, Empoli and Cesena - perhaps also against Chievo.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Добро е чим може Абијати да брани пошо оној Агаци ќе беше смешно да го гледаме.

После Јуве ни следат неколку лесни дуели па се надевам ќе собереме што е можно повеќе бодови.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
А за Торес и Ел се знае ли дали ќе бидат спремни за со Јуве?
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.033
Поени од реакции
637
Ова недостигаше во Милан да се врати хармониата во тимот , тоа му беше целта на Пипо и изгледа ке има успех, сите играчи лудо го прославуват голот на Милан , и Ван Гингел кој не сакаше да дојде во Милан , скокаше како луд , а и Торес во неколку наврати кога Милан примаше гол , се виде тека не му е мило.
За повредите дојдоа во најлош момент , за мене загуба е Алекс , зашто Рами Запата не ми е сигурен тандем, не за Јуве , за Диего Лопез ми е жал но Абиати е добар за вакви мечеви.
Ништо не може да се заклучи за 2 меча , но и да изгубиме од Јуве , мечевите Чезена , Емполи , Киево мора да се добиет , и на крај краева и сите дерби да се изгубат , малите екипи мора да ги добиеме па макар и со ваков резултат како со Парма
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Сапонара на операција ја ебал работата
Saponara sustained a knee injury in today's training, and he will undergo surgery
Saponara will most likely be out for the next 4-6 weeks (knee injury).

Нема да видиме нешто од малиов.[DOUBLEPOST=1410804601][/DOUBLEPOST]Менез и Хонда се matherfuckers.


Honda has scored 4 goals in his last 4 matches for Milan: against Valencia, Juventus, Lazio and Parma.
#ForzaHonda
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Сан Сиро распродаден за против Јувентус :D[DOUBLEPOST=1410875509][/DOUBLEPOST]А Торес и Шарави денес тренирале со екипата и се спремни.
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Ако може некој нека постира и гиф од реакцијата на Касано кога Де Јонг ја зема топката за четвртиот гол :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom