Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Друг Диего Лопез, не е истиот од првата утакмица. Ниедна интервенција.
Бонера со свое шоу уште еднаш. Имаше просечни сезони некогаш одамна, ко што старее се попатетичен станува. Запата мора да игра на дербито, после партијата со Лацио, неможам да сфатам зошто сега не играше.
Tassotti: "Why we chose Bonera over Zapata? We think that Bonera is more suited to play this kind of match."
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Сега против Јуве ќе биде полн стадионот (а, веројатно многумина ќе ја посетат и Casa Milan). Само да не се посерат на следните три натпревари (од кои две се навидум лесни гостувања) и повторно ќе има доста луѓе на домашните натпревари. А доста фалат тие пари, дали доколку дојдат ќе отидат за трансфери е друг муабет. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.362
Де Шиљо ја круниса лкатастрофалната игра со автогол мада не беше негова вина.
Пак ке кажам, прва работа што те учат кога си копиљ и тренираш фудбал у посериозни школи а те калемат за одбрана е никогаш да не враќаш топка кон голман во рамки на гол. Никогаш. Ради терен, голман etc.
Вашиов Шиљко не бил на тој час изгледа.

Другар вика дека утакмицава била трилер, ке чекам некоја добра снимка да изгледам.

Пипо засега, пу пу, го препородува Милан.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Менез не го биваше, аха. Само и Бонавентура вака да си продолжи, Интерашите има глава да сечат. Ако и Торес игра како Менез (y)(y)

И кој плус тоа што Бонера нема да игра следен натпрвар :vozbud:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Алеκс,Ρами,Запата да се ρотиρат Меκсес за недај боже Бонеρа и Заκаρдо на тρибини мош има шанси да се земе сκудето
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.269

левел на "интелегенција": панче и славчо такозвани сани :facepalm::facepalm:
Овој Славчо Сани кој лижигз е немогуче... Додека бевте вие шампиони 2010/2011 кои гомна се изнајаде за вас, а сега глуми поштеност и му се додворува на Панче Малдини... Ама добро супер пар се и двајцата, си се нашле :icon_lol:

Следната недела вие сте домаќини, така да вие ќе отварате тема за дербито :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Овој Славчо Сани кој лижигз е немогуче... Додека бевте вие шампиони 2010/2011 кои гомна се изнајаде за вас, а сега глуми поштеност и му се додворува на Панче Малдини... Ама добро супер пар се и двајцата, си се нашле :icon_lol:

Следната недела вие сте домаќини, така да вие ќе отварате тема за дербито :)
остај го чоекот експерт е, го имав на фб едно време ме додаде неможев да трпам поќе глупости да читам и чао тути.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ваков дефанзивец нема ни во 2-та лига, а ваквите како него треба да ја сонуваат капитенската летна.
BxhNcXcCUAA6OuJ.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom