Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Ете уште една генијална маркетинг идеја од кујната на Барбара, Ел Шарави лично ќе им се јавувал на навивачите за да ги убеди да купат сезонски билет. Во Милан тенка е разликата од фудбалер до комерцијалист/продавач на Кирби.
Мене да ми се јави ќе му барам да ми го даде Абате или Бонера, сакам да видам како они би ме убедиле да им купам сезонска.
Сигурно подобри од БАрбара ќе бидат :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Укључив стримов, прв човек го гледам Закардо, и искључив ! :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
Нианг како и секогаш, кај него нема никаков прогрес од првиот натпревар до сега. Не е чудно што сакаат да го продадат.

Сапонара ми остави најдобар впечаток.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Сапонара и Поли доста добро играат а и Кристанте ја диктира играта добро.

Алекс цврсто игра додека Закардо и Констант не знам како уште не се спакувани.

Шарави е класика а Нианг слабо. Мислам дека само да го вметнат во некоја трампа за некој играч и тоа е тоа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Можеш Мастур и на полувреме да го видиш:icon_lol:
 
C

Castiel

Гостин
Eдно време 13 и 33 беа Неста и Силва...сега се Рами и Алекс...:place::place::place::place::place::place:[DOUBLEPOST=1405876196][/DOUBLEPOST]Аууу каков проблем ќе иаме со брзи напаѓачи и добри дриблери...спори се и Алекс и Рами....
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Мислиш дека нешто е променето и тешките времиња на милан се зад него и уклучуваш стрим и го гледаш закардо и го гледаш констант... Од лето во лето барем малку се надевам дека ќе излеземе од калта ама кога ќе ги видам вака ми се повраќа. Плус не чекаат натпревари со Олимпијакос, Сити, Ливерпул ако не се лажам... Претпоставувам Алекс ќе биде флоп на сезоната, се надевам ќе ме демантира.
 
C

Castiel

Гостин
Пенал..хаха иначе секоја чест за кристанте...колку само трча и покрива сегде:cuc::cuc:

Нианг само пенали знае да дава.... :D[DOUBLEPOST=1405877244][/DOUBLEPOST]Влегува мастур гледајте сеа :D[DOUBLEPOST=1405877536][/DOUBLEPOST]
ауууууууууууу каков дриблинг на Мастур.....лелелелеле :drk::drk::drk::drk:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
Мастур :vozbud: :vozbud: :vozbud: Можеби требаше да проба тој да го даде голот, но браво и што не е себичен и асистираше.

Штета што е премногу млад.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Закардо изигра цел натпревар :icon_mrgr:
Мастур си покажува колку вреди, но со вакви газди тешко да го задржиме.

Inzaghi: "I dream about coaching Milan one day. Which one of my players I see making it to the first team? I don’t like to talk about the individuals, but I will say Alessandro Mastalli. He's a Maldini type of captain - everybody loves him.


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom