Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Дечки, пошто Фиорентина и Рома играат финале куп, Фиоре и да го освои и да не го освои преку купот ќе обезбеди пласман у ЛЕ, дали тоа значи дека и 6-то пласираниот иде у ЛЕ ??
Да да, 6то обезбедува излез у Европа Лига
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Дечки, пошто Фиорентина и Рома играат финале куп, Фиоре и да го освои и да не го освои преку купот ќе обезбеди пласман у ЛЕ, дали тоа значи дека и 6-то пласираниот иде у ЛЕ ??
Наполи? :D

п.с. Одговорен ти е вториот дел од прашањето.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Па исти кур е, и Наполи ќе игра ЛШ :icon_lol:
И тоа шо викаш.
Ако сака Милан да игра у ЕУ, ЛЕ во случајов,:unsure: ќе мора да има повеќе бодови од Парма, како што стојат сеа раобитиве. Гледам 2 порази од нив. :eek:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Milan defender Mattia De Sciglio is flattered by transfer speculation linking him with a move to Real Madrid. Obviously if the club decide to let me go for financial reasons, I will assess any potential offers.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Ако го шитнат Де шиљо ја озбилно више не ги глеам. Така реков кога ги шитнаа Ибра и Силва али озбилно ако шитнат нивно дете најнадежен бек у Италија................
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Bankrot !!!Ne znam sto kur ne go prodavat klubot,vaka vise ne se izdrzuva,ne znam CS sto sedat nemi
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па кога не можат да извадат 15 мил од Абот, Констант, Закардо ќе мора да ги земат од продажба на еден подобар. Секогаш страда подобриот од кој може да добијат кеш.
Истиот случај беше со Ибра го дадоа за 20 мил, а ги чуваа Пато со плата од 4 мил и Робињо со 6.5 мил. Наредни две сезони пак потрошија 40 мил за Пацини, Балотели и Матри. Политиката им е опасна. :D

http://www.milannews.it/calciomercato-milan/dalla-spagna-tello-idea-per-l-attacco-rossonero-142633
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Не е можно Милан да стои толку лошо со парите. После се што направија изминативе созони!? Сите имаат за тршење, само Милан нема? И тоа од 2012 после голем прилив на пари и слаби инвестирања до сега... Кој знае што се случува во Фининвест.

Ова недела веќе се појави, но ја очекуваме и следната недела поворно Барбара да даде изјава како Милан ќе почне да заработува, ќе се самофинасира и сл.

Неделена доза оптимизам од Барбара Берлускони, добрата вила на повеќето фанови барем во овој фан клуб...[DOUBLEPOST=1398295527][/DOUBLEPOST]Газета пишува дека оној од Сингапур сега нудел повеќе, поточно 500 милиони (минатиот пат изгледа нудеше 300) за да го превземе клубот, исто пишува дека имало заинтересирани и други, се спомнуваат некои до Кина. Бидејќи ова е објавено во Газета заслужува внимание.


Како одминува времето се повеќе сум за продажба, изнанедан сум што има заинтересирани. Е сега, Берлускони нека не се игра, тој план да дојде некој да купи помалку од 51%, што би значело инвестирање (читај фрлање пари), а тие повторно да се главни тешко дека ќе може. Тој шт ќе сака да даде пари ќе сака да го има управувачкиот пакет... така е во 99,9% случаеви... Силвио нека и најде некоја друга занимација на Барбара...

Јас посакувам ова да е вистина и дека овие ’из далеког, али нама пријатељског Сингапура’ ќе бидат новите сопственици на Милан. Само Барбара да не им ја продава приканзата на Сингапучани, како што им ја продаваше Шоиќ: ’имам кадрови, имам планови, имам ПРОЕКТИ... али немам капитал!’ :pos: Токму ваква ’Шоиќ приказна’ врти Барбара изминатиов период, многу е способна, само да дојде некој да и даде пари, а таа пак да е главна...

[DOUBLEPOST=1398296453][/DOUBLEPOST]********
****
**

А кинезот што бил заинтересиран е побогат... :)

Кинез

Сингапурец[DOUBLEPOST=1398296778][/DOUBLEPOST]Сега овој Сингапурец вреди повеќе, се збогатил од 2010 (од тогаш не е сменето на Вики). Еве од Forbes.



П.С. Четири споени мислења!!! :) Ова сигурно е рекорд во фан клубот. :D
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Fininvest: "With regard to the rumors reported by the press, Fininvest again denies any possibility of a sale of the control of Milan."
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Милан и Интер може имат некое ривалство поради тоа што се од ист град, ама пак си прават меѓусебни трансфери секое лето. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не е можно Милан да стои толку лошо со парите. После се што направија изминативе созони!? Сите имаат за тршење, само Милан нема? И тоа од 2012 после голем прилив на пари и слаби инвестирања до сега... Кој знае што се случува во Фининвест.

Ова недела веќе се појави, но ја очекуваме и следната недела поворно Барбара да даде изјава како Милан ќе почне да заработува, ќе се самофинасира и сл.

Неделена доза оптимизам од Барбара Берлускони, добрата вила на повеќето фанови барем во овој фан клуб...[DOUBLEPOST=1398295527][/DOUBLEPOST]Газета пишува дека оној од Сингапур сега нудел повеќе, поточно 500 милиони (минатиот пат изгледа нудеше 300) за да го превземе клубот, исто пишува дека имало заинтересирани и други, се спомнуваат некои до Кина. Бидејќи ова е објавено во Газета заслужува внимание.


Како одминува времето се повеќе сум за продажба, изнанедан сум што има заинтересирани. Е сега, Берлускони нека не се игра, тој план да дојде некој да купи помалку од 51%, што би значело инвестирање (читај фрлање пари), а тие повторно да се главни тешко дека ќе може. Тој шт ќе сака да даде пари ќе сака да го има управувачкиот пакет... така е во 99,9% случаеви... Силвио нека и најде некоја друга занимација на Барбара...

Јас посакувам ова да е вистина и дека овие ’из далеког, али нама пријатељског Сингапура’ ќе бидат новите сопственици на Милан. Само Барбара да не им ја продава приканзата на Сингапучани, како што им ја продаваше Шоиќ: ’имам кадрови, имам планови, имам ПРОЕКТИ... али немам капитал!’ :pos: Токму ваква ’Шоиќ приказна’ врти Барбара изминатиов период, многу е способна, само да дојде некој да и даде пари, а таа пак да е главна...

[DOUBLEPOST=1398296453][/DOUBLEPOST]********
****
**

А кинезот што бил заинтересиран е побогат... :)

Кинез

Сингапурец[DOUBLEPOST=1398296778][/DOUBLEPOST]Сега овој Сингапурец вреди повеќе, се збогатил од 2010 (од тогаш не е сменето на Вики). Еве од Forbes.



П.С. Четири споени мислења!!! :) Ова сигурно е рекорд во фан клубот. :D
Не е можно ама ете Милан стои лошо со финансии по чива кривица ќе видиме, стварно толку години да не успееш да направиш асален план со кој ќе го извадиш клубот од срањето е чист аматеризам.
Од прв до последен се криви, никој нема да издвојам и никој нема да поштедам. И оној Браида што со години си играше курот и идеше само на ручеци и бараше таленти и ни ги тупна оние уругвајците маме му ебам:pos:

Милан со ова реноме што го има сум сигурен дека со правилен менаџмент може да се извлече од срањата ама малце е касно сега за тоа мислам а и нискиве понуди за продавање на Милан што стигаат мислам дека го иритираат Берлускони ама според мене реални се.

Не може клуб без свој стадион, клуб што скоро секоја година е во долгови, клуб кој нема костур и тим чии најдобри играчи секоја година се продавани да држи висока цена. 500 милки се максимумот а на Берлускони/Фининсвест очигледно тоа не им одговара со оглед на тоа колку пари им имаат пропаднато во Милан. Пола а може и повеќе од овие 500 што им ги нудат они ги имаат дадено за крпење долгови од 2007ма па навака.

Сингапурецот пред Милан пробувал да ги купи и Валенсија или Атлетико ама понудите му биле одбивани.
Имал понуда и од Тохир овој на Интер што е сега газда да влезе заедно со него во Интер ама одбил бидејќи инсистирал на Милан поради поголемото реноме што го имаме.

Кинезот не знам ама многу побогат е од овој Сингапурецот и тоа 10 пати ми се чини па не би имал ништо против да влезе и тој бидејќи од фамилијава Берлускони поеќе нема спас, доволно време имаа сите и мислам дека си ги прокоцкаа шансите само уште се удобни во фотељите пошо навивачите од Милано се многу пасивни ич не им чуе а способни се да сменат управа тоа сум сигурен.

Кој инвеститор и да дојде ќе има поставено асални и кадарни луѓе што ќе го држат Милан и финансиски добро и ќе го качат таму од кај што овие го симнаа. Руи Коста фантазија е у Бенфика и мислам дека е кадарен човек да го изгура Милан напред кога би го донеле.

Чим еден Манчестер може да функционира со Американциве тогаш и Милан може со некој друг газда и мене веќе ми дојде преку глава.

Секое лето ќе ги шиткаат потенцијалите и на крај што? Што кога ќе снема веќе такви играчи за продавање? Уште Шарави,Шиљо и Балотели се останати.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Silvio Berlusconi: "Milan is not for sale, and it's worth more than €500m. Let's not joke about sacred things."
И ако го игра Бонера значи и тој успеа да го седне Абот на клупа :pipi:

BmDWKV8CMAAb-OG.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom