Фан клуб: Еуромилк Горно Лисиче

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Честито победа :)Значи тимов на Јане гази ејјј :)Само Јане го води или му помагаат и Павлака и останатите? :)
Знаете како завршило кромидарското дерби Сск-Драчево????
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Честито победа :)Значи тимов на Јане гази ејјј :)Само Јане го води или му помагаат и Павлака и останатите? :)
Знаете како завршило кромидарското дерби Сск-Драчево????

Јане, брат му Ване, Аце, Тоше, сите си имаат свои функции, Јане е како председател.. За вас таму не знам како завршиле, знам првата ја играа тоj ден кога играа во Пржино, Славија и Лисиче.. бев на гости во Драчево и ја гледав, кутрите се испотепаа меѓусебе и судијава ја прекина утакмицата....
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Јане, брат му Ване, Аце, Тоше, сите си имаат свои функции, Јане е како председател.. За вас таму не знам како завршиле, знам првата ја играа тоj ден кога играа во Пржино, Славија и Лисиче.. бев на гости во Драчево и ја гледав, кутрите се испотепаа меѓусебе и судијава ја прекина утакмицата....
Аце го бива за односи со јавноста :) хах
Иначе ми кажаа кромидарите завршиле 1-1 :) се степале и сега ама не ја прекинале.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
тие па увек се тепаат, ќе го делат Драчево на населба и село. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
sto e so utakmicava lisice-skendija? zosto e odlozena i za kogaj?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
sto e so utakmicava lisice-skendija? zosto e odlozena i za kogaj?
Ја одложиле пошто имало дојдено од Уефа, за да го гледаат теренот, за престојното европско првенство за жени кое ќе биде во Македонија:toe:
Така нешто ми кажаа :toe: Инаку како изиграле со Бутел ???
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Бутел-Лисиче 1-2
Паметен потег ја купивте и последната тешка утакмица и сега сте сигурни шампиони иако ние се откажавме уште по поразот во Лисиче :) Ај честито титула :)
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Лисиче - Алумина 5:2

Следно коло со Сан Сити на гости
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
Ја изиграа утакмицата губеше Шкендија 3 : 0 го нападнаа судијата и го напуштија теренот.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ја изиграа утакмицата губеше Шкендија 3 : 0 го нападнаа судијата и го напуштија теренот.
Стварно? .. ја не ни слушнав дека ја изиграле, кога како? на кое игралиште?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Денес слушам имало драми во режија на Мандар :)
Само едно ќе кажам... КАДЕ ВИ СЕ ПАРИТЕ :toe::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
грешка е ова.. грешка разбрал F i C o
утакмицата во која се степаа играчите со судиите е со Сан Сити на резултат 3:0 за Лисиче, со Шкендија не е изиграна сеуште. сега разбрав јас точно што се случило

наредна утакмица у Сабота во 16:30 ,... Лисиче - Волково
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
грешка е ова.. грешка разбрал F i C o
утакмицата во која се степаа играчите со судиите е со Сан Сити на резултат 3:0 за Лисиче, со Шкендија не е изиграна сеуште. сега разбрав јас точно што се случило

наредна утакмица у Сабота во 16:30 ,... Лисиче - Волково
Лисиче требаше да игра сега во неделата против Сан Сити во гости али ја одложиле поради тоа како што пишува погоре Мандар правел театар во Пржино. Таа утакмица треба да се одигра , а за со Шкендија дека утакмицата е играна таа информација ми е од играчи од Лисиче , не верувам да не е точна:toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
грешка е ова.. грешка разбрал F i C o
утакмицата во која се степаа играчите со судиите е со Сан Сити на резултат 3:0 за Лисиче, со Шкендија не е изиграна сеуште. сега разбрав јас точно што се случило

наредна утакмица у Сабота во 16:30 ,... Лисиче - Волково
Ќе го јадете :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom