Фан Клуб: Flo Rida

  • Креатор на темата Löwe
  • Време на започнување
L

Löwe

Гостин
Трамар Дилард, подобро познат како Flo Rida (Фло Рајд) e американски рапер. Тој го издал својот прв албум во Март 2008. Неговиот прв сингл "Low" во дует со T-Pain беше број еден хит 10 недели во САД во 2008. Негови познати сингло-ви се "Elevator", "In the Ayer", "Right Round", "Good Feeling" итн.
Има добиени 4 награди, а бил номиниран за повеќе.
Негови албуми се:
-Mail on Sunday (2008)
-R.O.O.T.S. (2009)
-Only One Flo (Part1) (2010)
-Only One Flo (Part2) (2012)

 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Овој не ме асоцира на рапер, повеќе на некој од калибар на Питбул и слична багра со клубска музика.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Хејтери марш од тука! Иначе добри мелодии му имаат песниве. Elevator и оваа новава шо му е со починатава пејачка преработката му се нај нај песници.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Кој кур коментираш тогаш ? Еее од вакви ми е дојдено преку тасета.. Ако не ти чини темата немора по секоја цена да хејташ
KJE SE HEJTA KJE SE HEJTA !!Se dodeka go stavate pod ista kapa so chisti RAP artisti togas kje mora da se hejta, vo imeto na kvaliteten rap a ne ovaa picka majcina tuka.
 
L

Löwe

Гостин
KJE SE HEJTA KJE SE HEJTA !!Se dodeka go stavate pod ista kapa so chisti RAP artisti togas kje mora da se hejta, vo imeto na kvaliteten rap a ne ovaa picka majcina tuka.
Па кога американците го нарекуваат рапер јас што треба да го нарекувам? Џез Артист?
 

Rbeatz

Слакер
Член од
13 август 2009
Мислења
169
Поени од реакции
99
Кој кур коментираш тогаш ? Еее од вакви ми е дојдено преку тасета.. Ако не ти чини темата немора по секоја цена да хејташ
перо челзи....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
иди пуцај топки
 
L

Löwe

Гостин
Ako amerikancite kazat deka makedonija e arabska pokraina, kje se soglasis li ?
Бог да чува бе. Фло Рајд е американец не е македонец, кога тие самите го нарекуваат рапер, и јас така ќе го нарекувам. Патем горе малиот текст е копиран не е од мене пишуван
 

Kajgana Shop

На врв Bottom