Фан Клуб: Шкендија

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Demek lani bese polno(osven prvite 23 minuti)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
zhuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:vozbud: neka pusat sega zosto mnogu ostro igrat, i gledacite mnogu jadat gomna ajde mrs vtora liga.:vozbud:
 
Последно уредено:

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Bye Bye Gjorce... JUNIORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR :vozbud:
 
B

Beck's

Гостин
На Жуниор нека му понудат доживотен договор :cuc:
Ај честито нека ни е новата победа, 4та по ред на гостински терен. Сеа може да играат без притисок на наредните натпревари и да покажуваат уште поубедливи игри.

Еххх ми се плаче за неколку бодови кои ги изгубивме во Тетово:tapp:[DOUBLEPOST=1397930003][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1397933676][/DOUBLEPOST]



зверот
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Пак Жуниор се напрајл како свиња во дресот :D
Добар првиот гол (y) Се раздава голој кај вас му тргна ;)
 
B

Beck's

Гостин
Пак Жуниор се напрајл како свиња во дресот :D
Добар првиот гол (y) Се раздава голој кај вас му тргна ;)
Тоа сакав да пишам, му лежат терените со кал :D Моментално е убедливо најјакиот играч во првенството. Ќе постигнеше хеттрик денеска но не му даваат да шутира пенали, за фаули не знам колку го бидува ама и фаулите се задача на Вручина
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тоа сакав да пишам, му лежат терените со кал :D Моментално е убедливо најјакиот играч во првенството. Ќе постигнеше хеттрик денеска но не му даваат да шутира пенали, за фаули не знам колку го бидува ама и фаулите се задача на Вручина
Пеналот сам Жуниоρ му го оставил на Вρучина. Неговата фамилија беа на тρибина.
 
B

Beck's

Гостин
Пеналот сам Жуниоρ му го оставил на Вρучина. Неговата фамилија беа на тρибина.
Ова не го знаев и браво за потегот ама и во Турново Куртиши го шутираше пеналот, како и да е нема врска кој шутира важно да се реализираат
 
B

Beck's

Гостин
Таулант да им го крадеме некако на Работнички би било полн погодок. Страшен играч
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Таулант да им го крадеме некако на Работнички би било полн погодок. Страшен играч
Nema da ni trebat igrac kako nego deuga sezona pojaki ke donesat i ne ni treba sminker, ne e koznaj sto normal igrac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
B

Beck's

Гостин
Рутинирано Шкендија-Напредок 4-0. Прекрасен еврогол на Мухамет Усеини. Инаку Турново-Ренова 1-1 и моментално сме на -6 од третото место а -5 до четвртото место кои водат во фудбалска Европа.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Рутинирано Шкендија-Напредок 4-0. Прекрасен еврогол на Мухамет Усеини. Инаку Турново-Ренова 1-1 и моментално сме на -6 од третото место а -5 до четвртото место кои водат во фудбалска Европа.
Da ne zboruvam za esenskiot del koga pustivme mnogu bodovi na mnogu mecevi , no i vo prolet sea protiv Bregalnica i Renova na domasen teren sme izgubile 5 bodovi , so tie 5 bodovi ke bevme bo borba za sampionskata titula , koga se znae deka eve se srekavat site megjuebe.

Sepak ako uspeme za Liga Evropa ke bide dobro.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Конечно добар натпревар на Куртиши. А од следниот натпревар Имери на местото на Шабани.
Усеини освен тоа што даде супер гол, туку и освои многу топки на средината на теренот.

За пропуштените бодови можеме само да жалиме но тоа е тоа. За Европа речиси немаме шанси, а кажав и порано сега многу послободно ќе играат немаат притисок. Здравје следната сезона од почеток со добри резултати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom