Фан Клуб: Шкендија

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Odlicna igra pred se a i super rezultat vo Kratovo.

Vo slednoto kolo igrame protiv Miravci vo Tetovo :zloo:, so eventualna pobeda odime na +1 a imame i mec pomalku, protiv Shkupi na 26 Oktomvri.

Sega e momentot :uzi:
 
B

Beck's

Гостин
Кои пациенти ни се Силекс, од последните 18 одиграни натпревари со нив имаме дури 16 победи :icon_mrgr:
Сега следува најбитниот натпревар, ако тепаме ќе завршиме огромна работа и скоро сигурно завршуваме како есенски прваци
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
-6 od mecot protiv Miravci, a vo Sreda protiv Rabotnicki vo kupot kade imame odlicen rezultat od prviot mec 0:2

Koj se sekjava na ovoj natprevar? :D Jas so tatko mi na glavnata tribina, koja radost kaj vtoriot gol :jeeee:

 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Кај ги снема Жуфо и Аргентинците од одбрана (Парино и Менендез) последниве неколку натпревари, зошто ги нема ни на клупа?

Исто (оти ги немам баш гледано), што потенцијал имаат тројцава Аргентинци, како играа до сега? Знам овие од одбрана на почеток одма станаа стартери за да сега одма ги снема ни на клупа, а Хаберкорн цело време од клупа влага... Ги бива или не многу?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Кај ги снема Жуфо и Аргентинците од одбрана (Парино и Менендез) последниве неколку натпревари, зошто ги нема ни на клупа?

Исто (оти ги немам баш гледано), што потенцијал имаат тројцава Аргентинци, како играа до сега? Знам овие од одбрана на почеток одма станаа стартери за да сега одма ги снема ни на клупа, а Хаберкорн цело време од клупа влага... Ги бива или не многу?
Жуфо беше повреден, пред неколку дена се врати на тренинг. Исто и Менендез беше повреден од дуелот со Работнички па и тој се врати заедно со Жуфо.

Од аргентинците нема некој квалитет, сите се просеци за нашата лига.
Парино имаше слабо издание против Ренова и веќе не припари на терен. Менендез играше, само во одбрана беше солиден, но според мене има слабо позиционирање.
Хаберкорн нема абер од фудбал, нон стоп го форсираат ставајќи го од клупа секој натпревар ама не знае да влезе во шанса а камо да даде гол. Против Пелистер имаше солидна партија, дури и асистираше за едниот гол.

Подобро да се форсираат наши играчи отколку просециве од Аргентина, но менаџерот им го пикна им зеде добра пара па сега ги форсираат и се надеваат дека ќе играат подобро :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
-6 od mecot protiv Miravci, a vo Sreda protiv Rabotnicki vo kupot kade imame odlicen rezultat od prviot mec 0:2

Koj se sekjava na ovoj natprevar? :D Jas so tatko mi na glavnata tribina, koja radost kaj vtoriot gol :jeeee:

Овој натпревар не се заборава.
Бегавме од часови, памтам среда беше.
Интересно беше, Емурлаи и Деспотовски беа стрелци. Кметовски бранеше неколку добри шанси, но на крај успеаа да го совладат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Значи само со Шкупи ќе играме до 7 Декември (4 натпревари со тој заостанатиот што се игра во среда) :D
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Inaku Bejtullahi stavrno blisku do nov 4 god dogovor..a toj drugiot Neblagodaren,munpredviduvam Renova po kratok turizam niz evropa.Za mecot vo nedela,imame dobitna kombinacija i so nereseno,treba mirna glava,ne sme pod imperativ,neka se otvorat i onie malku..a posle so Shkupi bratski 4 utakmici,neka pobedi podobriot :)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
15.000 publika, se nadevam na dobar natprevar i so pobeda!

So srekja. FORCA SHKENDIJA!
 
B

Beck's

Гостин
Времето облачно само да не почне да врне. Подобри сме и како поединци и како тим и моменталната форма ни е подобра така да само ако психолошки не заебат работа и горат во желбата за победа, не гледам како натпреварот би завршил во полза на Вардар.
Треба шо порано да ги отвориме со гол па после ќе биде многу полесно.
Очекувам полни трибини и се надевам долу на теренот судијата да ја изврши работата како што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom