Фан Клуб: Шкендија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Слаб натпревар баш кога најмногу требаше. Па и тренерот што се глупираше со Неџипи како стартер бе, па и измената со Жуфо што ја направи, имајќи го Тотре става играч кој не играше 6-7 месеци.
Радески невидлив, Демири најслабата партија мораше да ја има баш денеска.
Првото полувреме не доминираа најмногу поради стравот со кој играа нашите, а во второто не успеавме да реализираме чисти шанси за гол.
Овој натпревар беше да се биде или не, слободно можеме да кажеме финале за првенството и потфрливме.
Сега на следните натпревари во првенството нека форсира млади играчи, а Купот мора да се освои по секоја цена уште една сезона без трофеј ќе биде ужасно.

А денеска единствениот гол кој одлучи кој ќе биде шампион беше нерегуларен, е сега дали намерно или ненамерно помошникот не го подигна знаменцето тоа не знам ама помошникот е во линија со играчот на Вардар и имаше контрола над ситуацијата.
Срамота е ваков дерби меч да биде решен со нерегуларен гол.

offside.png
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.006
Поени од реакции
1.901
Не знам што му беше тоа со Неџипи, ако тој сам не побарал да се смени поради повреда, тогаш навистина глуп потез на Акрапович.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Najdobroto izdanie na JUFFO otkako e vo dresot na Shkëndija :D Vtoriot gol bese fantasticen, Buba se vrati i odma asist. Dobro e :)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Kakov gol na JUFFFFFFFFFO majstorot :) Bravo za nego, otkako se vrati od povredata ima odlicni izdanija, samo da prodolzi, najdobar ni e vo momentot, a bash i Buba sega se vrati, vo finaleto hrabro i do trofejot sto ni nedostastuva :)

 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ludiloooooooooooo, samo za eden klub, samo za SHKËNDIJAAAAAAAA
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Za navivanje drugite tifogrupi vo nasata Drzava moZat da gledat I da :drk::drk::drk:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.493
Поени од реакции
4.049
Честитки за осовоениот куп.

Не сум некој што се чука во гради и е патриот или не знам што, но искрено не ве разбирам. Која е потребата да се крши, да се исвиркува химна и да се гази по се што е Македонија? Зошто едноставно не пробате да играте во Албанска лига или Косовска еве сега ги признаа ФИФА/УЕФА и завршена приказна, имам многу пријатели Албанци но вакво однесување е апсолутно неприфатливо.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ne treskajte gluposti. Osobeno ovoj nenormalniot RedBlack :facepalm:


 
B

Beck's

Гостин
Конечно и купот стигна во нашите витрини. Секоја чест за сите што допатуваа синоќа, за играчите и секако Еколог.

Честито нека ни е
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Конечно до толку посакуваниот Куп трофеј!
Како и што се очекуваше Шкендија имаше огромна подршка, многу автобуси, комбиња и коли отпатуваа за Скопје.
Балистите влегуваа во моментот на постигнувањето на првиот гол. Одлично навивање со оглед на тоа дека копот беше голем и тешко се контролираше без звучници на трибина. Кореографија, баклијада, реквизити се беше супер, за на крај да се круниса со големо славење.
Славењето продолжи и во Тетово, на плоштад каде се и канцелариите на клубот имаше голем број на луѓе и супер прослава.

Играта ни беше топло-ладно, можеби од големиот притисок за трофеј по водството се повлековме. Сепак на крај заврши супер и Марко Јовановски имаше одлични интервенции.

Имаше работи кои не требаше да се случат како кршењето на неколку столчиња и палењето на кореографијата во подтрибинскиот простор. Бакљите не требаше да завршат на терен но како што кажав и погоре тешко се контролира толкава група без озвучување на трибина.

А душманите, нека цркнат :cool:

:oleee:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom