Фан Клуб: Шкендија

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
A i kupot bi trebalo da se vrati vo Tetovo samo sto ne kaj tekstilcite nego kaj drugata najdobra ekipa vo MK Shkëndija. :D

Vo finaleto na kupot protiv Rabotnicki
 
B

Beck's

Гостин
Рутинирано до 3 финале за нас каде се надевам конечно да стигнеме до тој толку посакуван трофеј. Работнички ги посакував и ги добивме, ќе биде убаво финале.
Сега следува најбитниот натпревар во првенството, да покажеме дека сме шампиони
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ne pamtam da sme imale vakov tim. BRAVO za sekoj, deneska bevme najdobri i zasluzivme da pobedime.

ODIME DO KRAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DO KRAJ..
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Уплашени беа од пораз, врзани им беа нозете бе, освен на поединци. Па у пичку матер да не можеш да тепаш ваков стерилен Вардар, абе од 60-та минута не можеа да одат а не да трчаат, а овие нашите не притиснаа.
Судијата приказна за себе е, си го одработи своето, милион ситни фаули во корист на Вардар, само 2 минути продолжение и кулминација кога во тие 2 минути го рачунаше и времето додека лежеше оној коњот Ивановски, па отсвири крај одма :pos:

А циганите ја нападнаа нашата управа, ама баш добро им направија овие со цвеќиња ги пречекуваат а таму јадат ќотек. Море пушти и овде да ги маваат нивните па ќе видиш после.
Оние зборат за навивачки кодекс а напаѓаат управа и тоа ова не е прв пат, прави цигани!

Ако не одат на победа следната недела во Скопје тогаш дефинитивно треба да им ги отсечеме јајцата бидејќи не им користат!
 
B

Beck's

Гостин
Второ полувреме оние не можеа да идат а не па да трчат, и требаше појако да ги напаѓаме, висеше нивниот гол. Требаше со последни атоми да идат кон нивниот гол за да ги носеа за недела дена во Тетово, да ги инфилтрираме шо би рекле некои порталчиња. После ова денешново ако не ги згазат внедела нека се бесат негде.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
Второ полувреме оние не можеа да идат а не па да трчат, и требаше појако да ги напаѓаме, висеше нивниот гол. Требаше со последни атоми да идат кон нивниот гол за да ги носеа за недела дена во Тетово, да ги инфилтрираме шо би рекле некои порталчиња. После ова денешново ако не ги згазат внедела нека се бесат негде.
Малце претеруваш и ти, демек па вашиве имале кондиција за уште три утакмици :D
Реално имате доминација на средината и во овој дел сте многу поквалитетни. Глигоров и Николов ни се за во канта да ги фрлиме. Седло ја имаше тотално утнато тактиката, против вас треба да игра затворено и да ве чекаме по контри или прекини, затоа што не сте баш најстабилни во одбраната. Премногу простор ви остававме во одбраната, пошто играме со формација со офанзивни крила и бекови, па ако Попов или Брдаровски отидеа напред, немаше враќање назад :icon_mrgr:

Подобри сте за нијанса, ама не до тој степен за да очекувате и барате сигурна победа.
Денес Алими ви беше најдобар поединец според мене, а и Ибраими не беше лош.
Како и да е, мислам дека ниту во недела нема се да се реши кога е титулата во прашање, впрочем очекувам со Брегалница да имаме тежок испит во среда :icon_mrgr:
Со враќањето на Хамбарџумијан ќе бидеме 50% подобри во однос на денес.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Koga igrame pak so ciganite,sreda ili nedela !?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Grmeeseeee deneska na tribini

Igrata ne mi se dopagjase deneska, u pm koj strav na 2:1 a Rabotnicki so 10igraci igrase podobro, dobro pomina, vo nedela treba postabilno, sekoja utakmica jademe bez veze golovi.. se na se dobro, atmosferata odlicnaaaaa kako i sekogash.
 
B

Beck's

Гостин
kako ne ti se svigase igrata koga izglegovme 10 pati sam so golman si igraa kurot u nekoi situacii a drugite se povampiri Siskovski. Volku sansi od vremeto na Buba sme nemale, a ovoj Franc trenerot kakvo gomno da ti bil ne sum znael

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Играта беше добра, се креираа шанси само фалеше реализација.
Но после примениот гол паднаа психички и играа во грч.
 
B

Beck's

Гостин
[DOUBLEPOST=1461192344][/DOUBLEPOST]Многу промашува Радески, мора да ја среди реализацијата, нека почне веќе од наредниот натпревар
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom