Фан Клуб: Шкендија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Газење на гнидите!!
Чист црвен картон за Попов копитото, токму пред нас се случи. Ја остави топката и отиде директно на Тодоровски со лакт, тоа е бидејќи Баже го претрчуваше како мало дете.
Па и црвениот за Хамбарџумјан беше заслужен, што мислеше тој дека со такви стартови ќе го толерираат цел натпревар да ора по терен.

Буба Балиста! 90 минути дечкото не престана со навивање, на крај се качи на шипка и го водеше навивањето.
Респект и за Жуниор кој под дресот ја носеше маицата на Балистите, па така го прослави и голот.

Демири се повреди, се надевам не е некоја потешка повреда. А не знам зошто Алими беше сменет, можеби и тој има некоја повреда.

Абе цело второ полувреме ја задржуваа играта, лежеа како пички на терен. Се обидуваа да испровоцираат инцидент помеѓу играчите, Грнчаров кое горило е.
А баш да ги видам сега ФФМ дали ќе му простат на Попов.

Ај поздрав...

 
B

Beck's

Гостин
najjak bese komentatorot na ffm koj komentirase kako da ima prenos na vardar tv. Arno bar go popusi ubavo cel natprevar nema sto da zali

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
B

Beck's

Гостин
Уште да знаеше колку го посакуваа некои:icon_mrgr:

[DOUBLEPOST=1448562430][/DOUBLEPOST]Буба воџата, на сликата е над Марко. :aplauz::cuc::drk:

untitled.JPG
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Samo ne mi e jasno? zosto skandirate kaurski picki a vo vasiot tim ima kauri?
Kartonite se vo najmala raka smesni i se gleda od Avion deka tuka nesto ne stima. Pocnavte i vie malce da drkate na Fudbalska Mafija..Armenija uste ne e razjasneta :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Леле каков автогол на управата на овие од миравци тимот....фала ви :D

hambardzumjan lakt.png

Секој кој прати фудбал знае дека при воздушен дуел секое подигање на лактот е автоматски жолт картон.
Значи сосема заслужен втор жолт за Хамбарџумјан. :bravobe:

За црвениот на Попов ниту правам муабет, пред очи ми беше случката. Гомното ја остави топката и со лакт му отиде на Тодоровски. Лактот во гради му го даде, рамото во лице. Помошникот на 2 метри од нив. Чист црвен картон.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
kupeni se i dvete natprevari toj na shkendija protiv Vardar i toj na Albanija so Armenija i mnogu drugi so Albansko ucestvo. Interesno mi e od koga vlegovte i vo toj biznis so Mestenje na Sportski natprevari toa ipak e Jugoslovenski fetish.
Haha,me iznasmea :) ajde sea trcaj po Subvencija tamu,toa ti e lebot :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom