Фан Клуб: Шкендија

B

Beck's

Гостин
Многу се заебаваат пред гол, место да ги наполнат оние си играат курташак. Барем шанси ствараме што е ветувачко за понатаму
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Bez veze jademe golovi, inaku treba mnogu pretpazlivi da bideme vo odbrana.

Denesiot rezultat e dobar, vo ovoj ritam sme dale po prosek 3gola po naptrevar sto e super.

Vo Nedela igrame protiv Rabotnicki, eve eden dobar test za nashite, vo megjuvreme Romanticarite ke igraat zaostanat mec so Carev Dvor vo Sreda, pa treba da gi pobedime.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Onoj Karlinjo!? Ni na klupa ne bese!!! Kaj duro se e dobro osven toa sto ima fix ideii,garantiram deka pollo so egzon stoperi ke igrat barem vo ovaa polusezona,konzervativen e mnogu
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ах бе место да ги наполнат гипсариве овие се заебаваат. Ибраими денеска не беше на ниво, ајде можеби само лош ден.
Средниот ред е супер и тука не треба да чепка ништо Дуро. А само каков талент имаме, Тотре ако се развие како што треба ќе прерасне во супер играч. Колку само слободно игра, какви додавања има, прегледност на игра, освен тоа добро ја чита и играта на противникот. Ветува дечкото многу. Заедно со Демири може да бидат носители на играта.

28-1024x692.png
 
B

Beck's

Гостин
Gazenje. Odlicna igra odlicna poseta, dozdot u prvo ni eba mater istura dobar saat vreme. Rabotnicki od edna sansa postigna dva gola, nie od druga strana mesto da gi napolnime do vrv promasuvame ziceri. Ilijoski i Cikarski najgolemi picki, ama neka go pusa sea :D Prvo mesto posle pobedava i samo neka prodolzat vaka, ima sampionska atmosfera

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
B

Beck's

Гостин
Дури сеа глеам каков еврогол и од која далечина постигна Буба, каде само ја смести топката :angel::drk::cuc:

 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Kaj se igrase ovaa? A ja planirav na Gradski da idam mislev tamu deka se igra,taman trgnav go zaboraiv cadorot i se vrativ :D podobro sto ne sum otisol
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Одличен натпревар, возбудлив со многу голови и убава игра.
Страшен напад имаме, но последниве 2 натпревари Ибраими нешто не е на висина на задачата, но верувам веќе на следниот натпревар ќе се запише на листата на стрелците.

При таков дожд, на гостински терен а толку публика, тоа е неверојатно!
Играчите ја наградија верноста и подршката. Само нека продолжат вака и титулата нема каде да бега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom