Фан Клуб: Шкендија

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Izgleda stadionot na Bashkimi ni nosi srekja :) 3 pobedi vo Kumanovo, a deneska protiv Renova :D



 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.684
Кои се испотепале на дуелов со Ренова? :D
Другар бил на стадион и ми кажа дека пола утакмица некои се тепале на средината од стадионот :D
 
B

Beck's

Гостин
Кои се испотепале на дуелов со Ренова? :D
Другар бил на стадион и ми кажа дека пола утакмица некои се тепале на средината од стадионот :D
Некои од Куманово после вербален дуел со играч од Ренова се степале со роднини од играчот кои биле до нив и настанало гужба. Инаку не се навикнати сељаците да изгубат, нас 2 пати не тепаа рака им пружевмо а они незнаат да се справат со изгубен натпревар против Шкендија, многу искомплексирани се. Затоа нервозата од теренот се префрли на трибините, дури и 3 црвени добија.
 
B

Beck's

Гостин
Znae li nekoj kolku samo pobedi imame vo Kratovo :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Vlegovme vo forma ama kasno e :D

Sega neka ginat na teren i da ne pravat kiks protiv Vardar, neka slavi Rabotnicki ako i sami tie zavrsat rabota i gi dobijat site utakmici :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе традиционално против Силекс немаме проблем, ама нешто денеска играта не беше на ниво на минатите натпревари.
Бразилецот Жуфо денес имаше слаб натпревар, за разлика од стандардот кој го постави самиот тој со неговите партии, Алими исто слабо денес. Жуниор себичеше многу, Бејтулаи има иднина и како штопер супер има изиграно на оваа позиција на две натпревари.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
I vo Kicevo gi pobedivme pokraj Kumanovo, Skopje, i Tetovo.

Shkëndija-Vardar 1:0, kakov gol na Xhelil Abdulla :icon_mrgr: :kezec:

Vrucina supsendiran poradi kartoni ne igrase vo ovoj mec, se aktivirase i Idrissou po podolgo vreme.
Renova izgubi vo Bogovinje 0:1 protiv Sileks, i so ova i oficijalno ke igrame kvalifikacii za Europa League :D
 
B

Beck's

Гостин
Факинг Џелил гол им даде и тоа во стилот на Меси хахах
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Пак ги исплескавме.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Клубот не им ги продолжи договорите на Јордан Милиев, Никола Вукчевиќ и Иван Митров.
 
Член од
10 декември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ne nositeli sme i ova sezona.
ke imame jak protivnik izglea, ke ni treba mnogu sreka da pominame prviot krug pa kako i da e, ni treba malce sreka.
Stadionot ke bide gotov do naredna godina taka da ke imame evropski natprevari vo Tetovo, a toa znaci mnogu publika i daj boze da bideme nositeli drugata sezona da pominame nesto. no treba vreme treba konstantost vo Evro Kupovite da gradis dobar koeficient pa poleka poleka se prae SE.
Jas ocekuvam ova godina poveke prostor za nasite mladi igraci...ne zaborajte prviot pat sto stanavme shampion stanavme od naseto skolo so 4 zasiluvanja...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ne bea takvi najavite za evropska Shkendija a so mladi igraci nema da mu parirata na Vardar nitu pa na Rabotnicki.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom