Фан Клуб: Шкендија

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Neznam sto se nervirate...OK ne sum ja gledal utakmicata ali sekako ke idete LE taka da sea e zetvata za pravenje pari..
Sakam da prasam kako dozvolija da se igra na stadionov ? Isklucok e ovoj natprevar samo ili ? Imaat nesto cepnato na nego ?
Samo za promocii i secenje na lenti se reklamirat,nisto se nema cepnato,plus noviov dozd otvori mnogu dupki niz priodite kon stadionot,a vnatre tamu,saglam staklo nema vo tribina,promaja te ubiva,upm site napreduvat samo nasata drzava nazaduva,opstinata nema za asfalt a kamoli da sanira stadion:гомце:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Работен ден исто како викенд :cool:







А и овој Јетон Беќири бил исти курац, само друго паковање! Каде бе со Положани во одбрана!?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Додека биде готов нашиот стадион ќе играме во Боговиње освен мечевите од висок ризик кои ќе ги играме во Куманово.

Иначе за утре против Работнички, тренерот изјави дека ќе има измени во составот и ќе им се даде шанса на тие кои не играа многу.
Ќе бидеме без Идризу кој уште ја чека визата и не знам зошто толку долго трае ова, Милиев кој има повреда, Бериша суспендиран поради црвен картон.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Berisha i da ne igra nikogas za nasiot dres, odma vo leto da bide izbrkan od klubot. Neka igra vo odbrana Adili toj mladiot od Shkupi da vidime kakov e, mnogu dobri zborovi imase za nego. I Mitrov zasluzuva da igra.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Sramota be ne odigrale kojznae kako X realen epilog . Kakov penal cccccccc sramota

 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе вистина е дека Јакимовски секогаш суди против нас, ама нашиве како девојки одиграа.
Прво нека се засрамат од својата игра, после нека бараат правда.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Утре против Вардар сме речиси без централни бекови, Вукчевиќ и Бериша црвени картони имаат, Милиев не знам колку е спремен со оглед на повредата. Останува Положани да игра во тандем со Адили или можеби Бејтулаи ќе го игра таму.
Усеини не го гледам помеѓу повиканите, значи и тој нема да игра утре.

Нека излезат и нека се борат утре, да не пукне пак срамен пораз со 3 гола разлика.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Единствените 2 шанси на Вардар подарок од Положани племето да му го ебам ја на тој и на тој што го става у игра :mad: Уште па несреќата од Партизан со црвен картон баш коа имавме контрола над натпреварот.
Многу лоша одбрана имате затоа губите толку бодови...
Никаква игра немаме ни вие ни ние, ама ние (барем до денес) имавме стабилна одбрана и само тоа не вадеше...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Жбрц...:sekcza:

Ауу каква победа, со играч помалку, многу значајна за мотивацијата на тимот. Денешниот состав беше добар, само Положани да се тргне.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Жбрц...:sekcza:

Ауу каква победа, со играч помалку, многу значајна за мотивацијата на тимот. Денешниот состав беше добар, само Положани да се тргне.
SLednata utakmica pisi si ja Vardar da tepa, ke ni treba za titula :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom