Фан Клуб: Шкендија

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Катастрофа е да губиш бе од најслабиот и најмизерниот тим во лигава!! Остај тоа настрана што немавме среќа, а гнидиве од една грешка на нашата одбрана ни дадоа гол.
Тренерот мора да превземе одговорност и да си даде оставка, не оди ова веќе вака.

Горазд бе гомно ниедно, одамна црвен требаше да добие, нон-стоп провоцираше, цело време надвор од обележаниот тренерски простор, му го турна од рака на четвртиот судија тефтерчето.

Иначе поздрав до Миленко мајмунот.
Мислам дека вашите се откажаа од трка за титула прес време и мислам (не сум сигурен) дека кладилница шема е оваа. Нека ми извинат навивачите на Тетекс ако поштено тепале и им ја омаловажувам победата, јас давам само мислење. Следната ќе се борите за титула ако донесете добар тренер. Ференчина ви ја заеба цела сезона. Што било тоа со Миленко?
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Не се стануе европски клуб со педерски потези ка управата ваша да знааете само, договор имаше да бида пуштени Балисти прошлата утакмица и сега да бида пуштени Војводи ама Тетекс ви врати на терен за педерските потези на вашата управа, не сака паре сака срце за фудбал. Поздрав
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мислам дека вашите се откажаа од трка за титула прес време и мислам (не сум сигурен) дека кладилница шема е оваа. Нека ми извинат навивачите на Тетекс ако поштено тепале и им ја омаловажувам победата, јас давам само мислење. Следната ќе се борите за титула ако донесете добар тренер. Ференчина ви ја заеба цела сезона. Што било тоа со Миленко?
Па не е само Ференчина, ниту овој Кознику не е подобар од него.

За Миленко:
1017739_10155376291600644_9006038570746339538_n.jpg

Делегатот го прекина мечот се додека се тргне ова.
 
B

Beck's

Гостин
Каква кладилница бе, имаше пречка статива, одбиени топки метро пред гол линијата. Си дадоа гол од единствената полушанса, т.е одбиена топка од пречката и тоа е тоа. Едноставно немаме тренер, одамна немаме тренер. Спонзорот колку и да има пари нема искуство у фудбалот и затоа плаќаме даноци сезонава. Што е до мене и европа нека ни избега по цена на тоа да се исчистат некои ѓубриња у раководството. Уште од Анталија видов и пишав дека не ни се пишува на арно. Овој се може да биде само тренер не. Сите победи ни се поради квалитетите на поединците, секој натпревар каде треба да се покаже тактичко надмудрување со малце по квалитетен противник сме изгубиле, освен ова денеска каде како што реков од една шанса примивме гол па после и среќата ни го сврте грбот.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не се стануе европски клуб со педерски потези ка управата ваша да знааете само, договор имаше да бида пуштени Балисти прошлата утакмица и сега да бида пуштени Војводи ама Тетекс ви врати на терен за педерските потези на вашата управа, не сака паре сака срце за фудбал. Поздрав
Да имавте малце по способна управа ќе влеговте на стадион. Тие не знаат ли дека треба да пријават навивачи кога се гости.
Значи победивте само затоа што немавте навивачи на трибини :LOL:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Катастрофа е да губиш бе од најслабиот и најмизерниот тим во лигава!! Остај тоа настрана што немавме среќа, а гнидиве од една грешка на нашата одбрана ни дадоа гол.
Тренерот мора да превземе одговорност и да си даде оставка, не оди ова веќе вака.

Горазд бе гомно ниедно, одамна црвен требаше да добие, нон-стоп провоцираше, цело време надвор од обележаниот тренерски простор, му го турна од рака на четвртиот судија тефтерчето.

Иначе поздрав до Миленко мајмунот.
„Пред самиот крај на мечот имаше слободен удар за Тетекс и во таа ситуација нашиот играч Адем лежеше на тревата и се жалеше на повреда. Потоа, до него дојде Жуниор и го повлече за коса, а јас како тренер, нормално, реагирав. Му се обратив со зборовите „Како не ти е срам, каде се наоѓаш“, а тој ме опцу. Ситуацијата навистина се вжешти, настана мало кошкање, започнаа да летаат запалки и камења, а потоа до мене дoјде комесарот за безбедност на Шкендија кој наместо да ме заштити – ме удри в лице! Сакам да потенцирам дека навистина не е во ред тоа што се случи, затоа што тој е тука пред сѐ да ги заштити главните актери на натпреварот. Јас бев испратен во подтрибинскиот простор, а целата ситуација ја виде делегатот кој заведе сѐ во записникот. Не ми беше дозволено да ја догледам средбата, но таму имаше мало просторче низ кое успеав да гледам и некако ги проследив последните четири минути“, изјави Михајлов за „Спортмедиа“ и потоа кажа збор-два за големата победа на Тетекс над Шкендија која е прва за клубот во пролетната полусезона.
Druze daj nekoe video dali ima ?? Ama i ovoj ne postapil pravilno komesarov vas ..
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Абе овој Идризу ви игра? Дека го иам гледано пред тоа и беше најавен како мегазасилување,а неам прочитано да има постигнато некој гол или да прави некоја разлика..
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Да бе да управата наша излага со соопштение у јавност зашто немала најавено навијачи добра логика, не ви беше утакмицава Фатон па да ви суди пенали за да можете да земете три бода. Поздрав од комшиете со Шкендија сака репете, поздрав до наредно дерби :motorce:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде бе не биди смешен сега. Фатон досуди чист пенал за нас, па досуди и за вас.
И Шкендија излезе со соопштение, ама толку пратиш.
Поздрав и до вас со петката со кромид.
Наредно дерби којзнае кога ќе има бидејќи следната сезона ќе играте по селата.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
И по кој пат грешка на Кознику со формацијата! Нападот не ни оди, Идризу тапа, Вручина денеска незаинтересан, Жуниор се трудеше но без конкретизирање. Алими одигра лошо, Положани денеска позитивен бар според мене, а замената на Усеини со Селмани ( одигра добар меч ).

Најслаб ни беше денеска Демири, вината кај него оди во голот на Тетекс. Да играше Кировски од почеток ќе беше друго, но тоа е, имаме убедливо најслаб тренер во целата наша лига. Човекот не знае ни сам што сака, без јасни идеи.

Добра атмосфера, а супер Балисти :cuc::cuc::cuc:, навива без престан 90мин, и со добри пароли, кореографија, баклијада.

п.с. Мора да потенцирам, нај провокатор тренер од овој на Тетекс и играчот со бр.20 одамна немало во Градски Тетово.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Da gubis od otspisanite fenerxhi :tapp::tapp::tapp:,legioneri otpadnici
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
После поразов од Тетекс некој тепачки нешто на тренинг или само муабети ?
 
B

Beck's

Гостин
Konecno moze da se dise, Kozniku ne e veke trener na Shkendija

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Ama selakot od Bogovinje e tuka sega :pos:
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Ќе биде добро во рок од еден месец да назначат нов тренер,а не до крајот на сезоната тимот да го предводи Јетон Беќири,потоа на самиот почеток на евроквалификациите да назначат нов тренер. Ако одат со ова логика ќе доживеаме дебакл на евроквалификациите.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom