Фан Клуб: Шкендија

Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Vo Koprodukcija so Murati,jbg ne pokaza kolku sto pokaza vo Partizani,moze i do utre da zborime,ama prosek izleze
Ne e samo do Murati, najgolemi greski do sega napravil Miliev od nego se ocekuva mnogu, Murati ne e vo nivna forma ama pak ne i los podobar od Urdinov, Abdulla 100 pati e, nemame sredina toa e problemot odbranata treba da leta napred da napravi akcia a sredinata spie osven Alimi.
 
B

Beck's

Гостин
Ako odime spored toa podobar od Urdinov i Abdullai jebes ga. Ne e Murati za prv tim po toa sto go pokaza dosea. Eden asalen centar sut ne pamtam od nego. Vo defanziva cesto prae greski. Kako i da e mislam deka ke sedi kako alternativa od klupata
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не дека нема вина за пеналот против Зимбру, но друг играч му ја подари топката на противникот кој излезе насамо со голманот, после овој се обиде да стигне, но и тој пенал е дискутабилен, контакт немаше.
За формата да, не е во неговата најдобра форма, но ај кажи ми еден кој беше во форма оваа полусезона и кој покажал нешто?

Центаршутеви имало, не може сега цело време во глава да ги погоди, а тие чести грешки не знам кај си ги видел освен на 2-3 натпревари по некоја грешка. Кога цел тим не игра како што треба што очекувате од бек да направи!
 
B

Beck's

Гостин
Abe fakt e deka site bea pod nivo ama mi ostavi dobar vpecatok prvite 2-3 natprevari i od natprevarot protiv Metalurg vo Skopje popusti mnogu i toa
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Abe fakt e deka site bea pod nivo ama mi ostavi dobar vpecatok prvite 2-3 natprevari i od natprevarot protiv Metalurg vo Skopje popusti mnogu i toa
Никој не вели дека не попуштил, но цел тим попушти, попуштија главните играчи, а Мурати не е играч кој може да го носи тимот на грб бидејќи е бек и има 20 години.
Против Силекс и Пелистер добро играше, против Силекс имаше и асистенција на што претходеше шпринт од 60-70 метри.
Рано е сеуште да пресудиме дека излегол просек, има само 20 години и само две сезони игра во прв тим.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Вардар Б - Шкендија Б 1:2
Головите: Шќиприм Таипи (братот на Ѓелбрим) и Ерсин Фетахи.
 
B

Beck's

Гостин
Бисерот на Шкупи потпишал изглеа. Инаку е единствен играч од 2 Лига кој настапува за репрезентацијата до 21 год.

 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сме имале посета од францускиот престижен весник "Л'Екип".



 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ke bese dobro ako go vratime pak kaj nas. Ako gi vratija Abdulla, Berisha, Useini, Murati, zasto ne i Emini koj e kvaliteten igrac, i pred ta potpise so Renova kaj nas bese eden od najdobrite, taka da ke bide ubavo i zasiluvanje za nas Izair Emini koj sto dosega e vo odlicna forma vo Renova .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom