Фан Клуб: Шкендија

B

Beck's

Гостин
Ova e taa jasna poraka do rakovodstvoto koi uspeaa od pobednicki tim za 3 meseci da pravat luzerski tim. Na lanskata formacija samo Alimi falese nisto drugo
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Вручина и Жуниор денес играа за Вардар изгледа. Не се составија со топка со минус два играчи игравте :). Многу слабо.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Вручина и Жуниор денес играа за Вардар изгледа. Не се составија со топка со минус два играчи игравте :). Многу слабо.
Oni i u nedelata isto. Mnogu e podobar Vardar definitivno, otskoknuva daleku pred site, no nekogas e problem motivacijata
 
Последно уредено:
B

Beck's

Гостин
Вручина и Жуниор денес играа за Вардар изгледа. Не се составија со топка со минус два играчи игравте :). Многу слабо.
Жуни цела сезона е таков а Вручина не може баш сам. Кировски исто така против Вардар игра како да не игра. Едноставно во тимот има играчи кои не заслужуваат да играат за Шкендија. Ќе потенцирам имавме тим кој беше одличен лани а успеаа да го уништат ради персоналните интереси на некои менаџерчиња.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Жуни цела сезона е таков а Вручина не може баш сам. Кировски исто така против Вардар игра како да не игра. Едноставно во тимот има играчи кои не заслужуваат да играат за Шкендија. Ќе потенцирам имавме тим кој беше одличен лани а успеаа да го уништат ради персоналните интереси на некои менаџерчиња.
Тука си во право. Жуниор од кога дојде од Пелистер кај вас глуми ку*ац и пол играч од симпатичен играч ми стана разгалено пе*ерче. Милиев позади ви е добар ама некако со Бериша сеуште не се уиграни. Јас мислам дека катастрофална грешка ви беше што го донесовте за тренер Хрватот. Дечкото се гледаше дека нема поима. Кознику не е крив ништо во моментов. Нарушена атмосфера начека човекот сега на него е да ја оправа. Од една страна па ќе се насочите на првенство за Вардар да не побегне многу па ние неутралните да ни биде интересно :).
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Вручина последниве натпревари се влече низ терен. Жуниор се обидуваше нешто, но слабо.
Кировски невидлив еден дуел не доби.

Но најслаба страна ни е одбраната, како бе веќе трет натпревар против Вардар примаме гол после корнер! Абдула нема душа сиротиот.
 
B

Beck's

Гостин
Најјак беше коментаторот " Арменд Алими главниот играч на Шкендија од средниот ред кој летово дојде од редовите не Еуромилк" :cuc:
 
B

Beck's

Гостин
Nemalo incident? Pogoden po vtor pat igrac so predmet toa ne e incident neli. Treba da ima poginat nekoj ili ne daj boze toa sto se sluci vo Bitola. Ma nemoj da me jebes.
Судијата кој ќе потенцирам уште еднаш беше на ваша страна тој ден беше до Таневски во тој момент. Верувај да беше удрен навистина како што се понашаше вашиот играч ќе имаше последници за нашиот клуб у тој момент
 
B

Beck's

Гостин
Тешка но вредна победа на тешкиот терен за играње денеска во Турново за враќање на самодовербата.
Стрелец на единствениот гол, Бојан Вручина.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Utre protiv Metalurg vo 13:30h , se vrakja Mitrov , a Alimi seushte e povreden no protiv Renova ( vo Nedela ) bi trebalo da bide bo kombinacija .

Posledniot trening pred mecot so Metalurg ;

 

Kajgana Shop

На врв Bottom