Фан Клуб: Шкендија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Одличен одигран натпревар после долго време, т.е од минатата сезона. Тоа што ме радува е дека веќе тимскиот дух е формиран, добиени две дерби натпревари.
Кознику изгледа голем мотиватор е, а денес покажа дека има муда со оставањето на Усеини на клупа.
Зајко Зеба конечно почна да игра како што очекувавме.

Ни фали еден квалитетен ДМФ, еден квалитетен лев бек и еден напаѓач. Не дека е лошо со Кировски, па и Вручина може да игра таму ама ако е некој подобар од овие зошто да не.



 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Vistina Tetovo zivee za Shkendija, i go saka fudbalot i vistina zasluzuvame dobar stadion zasto da ne igrame vo 19 20 casot so reflektori sigurno ke imaa i pojce gledaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Готово, титулата ќе ви ја дада сега :D Се утепавте од радуење, а Тетекс искрено е најслаб тим у прва лига. Играчине не можат да одат 90 минути, а камо ли да трчаат. После 60-та не ни трчаат, не знам што се спопаливте толку.
Ама океј, 5-0 е многу. Со оглед на тоа што еднаш го изебавмо првиот “дрим-тим“ со австриецот, и тоа со никаков тим каков сегашниов, ипак конечно и вие да се израдуете. :D

Поздрав.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Готово, титулата ќе ви ја дада сега :D Се утепавте од радуење, а Тетекс искрено е најслаб тим у прва лига. Играчине не можат да одат 90 минути, а камо ли да трчаат. После 60-та не ни трчаат, не знам што се спопаливте толку.
Ама океј, 5-0 е многу. Со оглед на тоа што еднаш го изебавмо првиот “дрим-тим“ со австриецот, и тоа со никаков тим каков сегашниов, ипак конечно и вие да се израдуете. :D

Поздрав.
Градско дерби е, па и третолигаши да сте и да се сретнеме да речеме во купот пак ќе се радуваме.

5-0 е најголемиот резултат на дербито. Порано ве имавме победено и 4-1.
Вие немате победа повеќе од 2-0.

Кога ќе бидете домаќини против нас сигурно во Ѓорче ќе играте па можеби ќе се спасите од катастрофа.[DOUBLEPOST=1411999797][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2014
Мислења
13
Поени од реакции
3
Готово, титулата ќе ви ја дада сега :D Се утепавте од радуење, а Тетекс искрено е најслаб тим у прва лига. Играчине не можат да одат 90 минути, а камо ли да трчаат. После 60-та не ни трчаат, не знам што се спопаливте толку.
Ама океј, 5-0 е многу. Со оглед на тоа што еднаш го изебавмо првиот “дрим-тим“ со австриецот, и тоа со никаков тим каков сегашниов, ипак конечно и вие да се израдуете. :D

Поздрав.
Pa kako sto stojat rabotite nie usto dolgo vreme ke se izraduvame.
 
B

Beck's

Гостин
Сеа иде снимка на Суперспорт 4, "грешките" на судиите појасно може да се видат. Поништен чист гол при 0:0, 2 метра у гол влезе топката. 3-4 офсајди кои врска си немаа. Спировски по негово.
Добро е што бевме прејаки иначе ќе го јадовме стапот со говедата кои беа пратени да доделат "правда" вчера
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Демир Имери повторно повикан за У-21 репрезентацијата на Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom