Фан Клуб: Шкендија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Кознику нов тренер, Неби Мустафи нов спортски директор.




Бесмир Бојку нов играч на Шкендија.

 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
и пак се зафркнавте. изглеа има некој во управа што или си носи негови луѓе, или намерно прави вакви далавери за клубот да не успее. Адриан Кознику, ма немој да ме јебеш бре, па човеков допрва ќе учи како да води прв тим.

а па кога го прочитав ова... “U lipnju 2007. godine Ardian Kozniku izabran je za predsjednika Hrvatskog saveza za skokove u vodu, a na to mjesto došao je kao dobar poznavatelj tog sporta prateći višegodišnji sportski razvoj kćeri Diane, jedne od najvećih nada tog sporta u Hrvatskoj.“ човече...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
и пак се зафркнавте. изглеа има некој во управа што или си носи негови луѓе, или намерно прави вакви далавери за клубот да не успее. Адриан Кознику, ма немој да ме јебеш бре, па човеков допрва ќе учи како да води прв тим.

а па кога го прочитав ова... “U lipnju 2007. godine Ardian Kozniku izabran je za predsjednika Hrvatskog saveza za skokove u vodu, a na to mjesto došao je kao dobar poznavatelj tog sporta prateći višegodišnji sportski razvoj kćeri Diane, jedne od najvećih nada tog sporta u Hrvatskoj.“ човече...
Добро бил помошник тренер во Динамо Загреб и Интер Запрешиќ а ја водел Локомотива Загреб. Не е баш почетник во тренерските води.
Тие што праве далавери ги исчистија, Арбер Шаќири и Матијас Валтер.

Овојпат и управата имаше голем притисок од фановите кои сакаа по секоја цена албанец тренер. Пробаа со Просинечки но тој не одби, па помеѓу Мирсад Јонуз, Бобан Бабунски и Жикица Тасевски требаше да падне изборот, но изгледа се решија за албанец па го назначија Кознику.
Кознику беше во комбинација на почеток на сезоната кога го назначија Рој Ференчина, ама ете сега ќе му се даде шанса.

Се надевам дека кога ќе треба да си оди Кознику, Артим Шаќири ќе биде слободен па ќе го назначат него за тренер на Шкендија.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
1\8 финале на купот Шкендија-Вардар.
Првиот натпревар во Тетово.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.322
и пак се зафркнавте. изглеа има некој во управа што или си носи негови луѓе, или намерно прави вакви далавери за клубот да не успее. Адриан Кознику, ма немој да ме јебеш бре, па човеков допрва ќе учи како да води прв тим.

а па кога го прочитав ова... “U lipnju 2007. godine Ardian Kozniku izabran je za predsjednika Hrvatskog saveza za skokove u vodu, a na to mjesto došao je kao dobar poznavatelj tog sporta prateći višegodišnji sportski razvoj kćeri Diane, jedne od najvećih nada tog sporta u Hrvatskoj.“ човече...
Qatip Osmani i Artim shaqiri bea pocetnici , no Shkendija go ima najgolemite uspesi so niv .
Guardiola bese pocetnik vo barsa .

Ne bil sakal pojke samo da ima ista smisla za fudballot kako ovie gore .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom