Фан Клуб: Челзи

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имате некој суспендиран, повреден за дербито?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само Тери.
Кај вас?
Освен Џонс што ни за жив не го рачунаме, Смолинг изгледа само а за Микитарјан ќе видиме денес на прес што ќе каже, може на клупа ќе е.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Те лаже кумановец, намерно ти дава грешни информации :)
John Terry is in good shape,’ Conte said. ‘He solved the problem with his ankle. This week he trained very well and he’s available for the game.

Willian came back on Thursday morning. He has had two training sessions with us. I spoke with the player, and also Oscar, who was back in Brazil after the death of his grandfather. In this situation it’s very important to consider all aspects. I also have tomorrow to see the situation.’

Conte later said he would be without Cesc Fabregas and Branislav Ivanovic once more as both players continue their recovery from small muscular injuries. He hopes to welcome them back soon, as well as Kurt Zouma, who this week has trained with the development squad and who is due to link up with the first team group on Monday.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.899
Поени од реакции
84.280
Ма иста постава од последнава утакмица треба да играме..а ваљда и ќе тепаме.

Ја очекувам победа. Ако некако изгубиме нешто не е у ред со тимов т.е. со стилот на игра...па не може бе да фураме талијански стил на игра у ЕПЛ..

Ама нели, ќе видиме, шо како ќе испадне.

Битно јако ќе биде :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Јас очекувам играчиве да бидат ултра мотивирани против Мурињо малце да му се реваншираат за она I feel betrayed, сигурен сум дека има да играат како ненормални во недела.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Ајде бе Зума, па да му е. мајката, па до кога ќе го гледаме Кејхил како изиграва Џош Стоунс :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.899
Поени од реакции
84.280
Ајде киксче на Тотнем, ако ги тепаме богаташиве ќе се израмниме по бодови и со нив.

Многу битен меч ќе биде ова утре. Екипата што нема да победи сигурно нема титула да освои (тоа и вака изгледа дека е таква ситуација али ипак нада умира последна). А и не само тоа, пораз утре би значел и заостанување во борбата за ЛШ (особено за Јунајтед)

Знаејќи дека многу работи има за да се игра утре, и знаејќи дека и Конте и Мурињо на ремито гледаат како бод осовен а не два изгубени утре може да се очекува и нерешено.......се надевам на победа, а на пораз не ни помислувам..

После поразине во дерби мечевите мислам дека победа тука може да биде пресвртница.

Од дамна не сум бил хајпд за меч на Челзи (иако онака..претпазлив сум да не се случи уште еден меч ко Ливерпул-Јунајтед), утре ќе се реши дали ќе бидеме возбудени пак во остатоков на сезонава или ќе се покакаме и ќе станеме просечна екипа што до последни кола ќе биде надвор од топ4 и ќе се бори за влез во четворката...
 
H

HoT IcE

Гостин
Знам дека се поквалитетни од нас и дека притисокот е на нив ама нешто ми вика дека ќе ги тепаме утре.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.899
Поени од реакции
84.280
SPAVAS LI MIRNO MURINJO JOSEU?


..добро де неам врска од падежи.

Ако дознаете утре негде да може да се игра Луиз дава гол кажете, видов во Бетсити немаше денеска, можда утре ќе има...ама па од сите играчи баш на Луиз дали ќе дадат квота..


Знам дека се поквалитетни од нас и дека притисокот е на нив ама нешто ми вика дека ќе ги тепаме утре.
Не се ништо поквалитетни од нас. Имаат поквалитетен тим од нас и тоа многу. Али има разлика од едното до другото :D

И ја мислам дека ќе тепаме, ептен се тапа Јунајтед, трансфери, стил на игра, и све тоа потсеќа на Челзи кога дојде Мурињо кај нас, а знаеме како заврши таа игра. Едино ме плаши тоа што и ние немаме вообичаено јака игра па може и со нерешено да заврши мечот.....ама па од друга страна уште од ЕП викам дека играва што ја играме е тоа што 9 од 10 меча нема да изгуби од Мурињо, никад не знаел Мурињо против овој стил на игра на Конте така да мислам дека нама шанса да изгубиме утре (и на тикет 1Х ја ставив)

Ама па ако изгубиме у нога си пукаме и можда многу веројатно ни сезонава нема топ4 да видиме.... па не може 3 дербиња со збунети екипи да ги губиме лагано уште у прво полувреме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom