Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Ау у старт Конте ќе ги запоти овие. Па ако ништо друго овој месец дена да си се откаже у старт кој сака. Паметно.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Така ја, шо мислат они. Армија за тим бре! Ебате тоа милионерите посрани!
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
@Донев

Имаш задача да најдеш солидни дресови од Челзи на Али/Ибеј, по pristupacna cena.
 
H

HoT IcE

Гостин
@Донев

Имаш задача да најдеш солидни дресови од Челзи на Али/Ибеј, по pristupacna cena.
Приступачна цена за солидни дресови од лански сезони можам да ти најдам. Од оваа сега, многу тешко.
Ја си лапнав дресче од сезоната кога освоивме ЛЕ за приступачна цена, изузетан квалитет, само што Торес ми е на грбот.
 
W

wicked_1

Гостин
Приступачна цена за солидни дресови од лански сезони можам да ти најдам. Од оваа сега, многу тешко.
Ја си лапнав дресче од сезоната кога освоивме ЛЕ за приступачна цена, изузетан квалитет, само што Торес ми е на грбот.
линкни
 
H

HoT IcE

Гостин
Баш како мојот дрес моментално неможам да го најдам од истиот купувач, али еве ти од друга сезона.
http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Chelsea-Home-2013-Shirt-Jersey-Trikot-Maglia-BNWT-M-/162138553928?hash=item25c035fe48:g:IB8AAOSwYqxXioAp
Квалитетот е одличен, не знам дали е оригинал или не ама многу е пријатен за носење и еве мајка ми го испра кој знае колку пати, ниту боја губи ниту се појвауваат упки на него и слично, ептен сум задоволен.
Ќе ги сликам сега дресовиве чисто да видите разлика од пазарски и овој што го имам земено преку Али.[DOUBLEPOST=1469284665][/DOUBLEPOST]Не знам колку ќе се разбереме, али ајде ќе пробам.
Еве ви два пазарски дресчиња од 500 денари.
20160723_162509.jpg 20160723_162529.jpg 20160723_162543.jpg 20160723_162605.jpg 20160723_162624.jpg
Не знам дали може убаво да видите од каков материјал се, како мушама, се гужва многу лесно, кога ќе го носиш се осеќаш пријатно ама не излегувај надвор на жешко пошто исто како најлон да си облекол на себе. Нивото на детали е лошо, особено се гледа околу имињата и горе околу крагната, значи тоа обавезно гледајте кога ќе барате дрес. И после неколку перења ќе почнат да се појават упки како што сликав погоре и ќе ве нервираат, ќе изгледа како да го носите дресот 20 години.

А овој е од Али.
20160723_162650.jpg 20160723_162705.jpg 20160723_162727.jpg
Ниво на детали одлично, обратена пажња на сите детали од оригиналниот дрес, погледнете и околу името колку поголемо ниво на детали и изгледа прилично автентично со оригиналниот, на главното Самсунг нема изгубено на квалитет, сјај или боја иако овде сликава многу лошо излезе али нема врска, ги корисам само колку да ве насочам што да гледате кога ќе бирате дрес. Материјалот појма немам што е, барав по порачкиве на Али во хистори али неможам да го најдам дресов, ваљда дека ми е постар па се избришало али многу е пријатен за носење, ја го убив од шетање натака навака, не го симнувам и не се усмрдува што е многу битно за дрес оти обично такви материјали се, презадоволен сум.
Мислам дека се на се со шипинг тогаш ми излезе околу 2000, плус минус 200 денари не знам точно.
 
Последно уредено од модератор:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
^Поштуем Торес дресот :D

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
@Донев

Имаш задача да најдеш солидни дресови од Челзи на Али/Ибеј, по pristupacna cena.
На Али изгледа ги тргнаа. Баш некој ми бараше пред неколку месеци и не можев да најдам, а еве и сега ништо не дава...
 
H

HoT IcE

Гостин
На Али изгледа ги тргнаа. Баш некој ми бараше пред неколку месеци и не можев да најдам, а еве и сега ништо не дава...
Да, али истите ги имаш и на Ибеј. Сега не знам на Ибеј како е со шипинг.
 
W

wicked_1

Гостин
Јас не би го извадил Вилиан за Марез, крило/вингбек w/e. But, coach knows best.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Али Хазард од една страна, и Марез од другата... :rolleyes:

Како и да е, засега нема никакви конкретни информации, а и мора најпрво да донесат еден квалитетен дефанзивец. Ако не се засилиме во одбрана, џабе ќе биде јаката офанзива.

Иначе најверојатно формацијата ќе биде 4-2-4.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom