Фан Клуб: Челзи

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Според она шо го гледав со фарселона сношти супер игра, ми се чини и дури подобра игра од мината сезона, се си играше одлично секој ред, висок пресинг, шутеви, колку шо гледав јас 1 полувреме само имав можност. Ме интересира колку години немат победа каталонците над нас, ми се чини последната 1-2 пред добри 9 години. (ако грешам поправете ме)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Пријателска, ама секогаш е убаво да победиш против Барса :D
Почнуваат играчите полека полека да се подобруваат и да фаќаат некаква форма за почетокот на сезоната. Се на се ми се свиѓаше играта против Барса, со секој натпревар мислам дека сме се подобри.

Следна против Арсенал во недела. И тоа си е пријателска, ама и Мурињо изјави дека и покрај тоа сепак со малку поразличен менталитет ќе влезат во натпреварот. Сигурно ќе видиме јак прв состав, составен од играчите кои се до сега најмногу физички спремни. Сигурни стартери мислам се Куртоа, Бане, Азпи, Кејхил, Фабрегас, Матич и Хазард. А мислам дека и Мозес ќе биде стартер. Коста ако е повреден, ќе биде интересен изборот помеѓу Реми и Фалкао.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Тешко за недела, на одмор сум. 390 нови постови во ПЛ темата, цела батерија на тоа ми отиде.

Sent from my GT-I9505
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ќе има собирање за у недела или тешко? :D
Според мене некако нема шанси да се деси тоа,празник е сите се натаму наваму.
Ако има можно е да навратиме (y)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Jose Mourinho will be speaking to the media at approximately 2pm UK time today.

:vozbud:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Za rahman ponudile okolu 25?
Koentrao za tie pari che go zemat, em podokazan em evropeec em ne e musliman
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Шо има врска дали е муслиман или не е!? Курт Зума е муслиман.
А токму Коентрао нека го зима некој друг, само не Челзи.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Шо има врска дали е муслиман или не е!? Курт Зума е муслиман.
А токму Коентрао нека го зима некој друг, само не Челзи.
Ne na rasisticka osnova, ama ke ima sezona koga 2 meseci ke igra ko preeban zaradi ramazan i posle eden mesec nema da igra zaradi afrikanski kup. Site pajgaat za vreme na ramazan bajram.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ако е точно, значи решиле да дадат некој милион повеќе, ама да го земат играчот кој е прва трансфер цел, а не да се задоволуваат со друг. Ама не верувам ништо уште, ај да видиме.

Мурињо кажа дека Коста и Кејхил се спремни за недела. Значи целиот состав е спремен, нема повредени.
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Ако е точно, значи решиле да дадат некој милион повеќе, ама да го земат играчот кој е прва трансфер цел, а не да се задоволуваат со друг. Ама не верувам ништо уште, ај да видиме.

Мурињо кажа дека Коста и Кејхил се спремни за недела. Значи целиот состав е спремен, нема повредени.
Како што пренесува Билд 25 милиони евичи за трансферот и готово. Ги искористиле и средствата од Атлетико што ги префирли за Луис.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Како што пренесува Билд 25 милиони евичи за трансферот и готово. Ги искористиле и средствата од Атлетико што ги префирли за Луис.
Да, али ко што разбрав не е тој главниот Билд него некој друг Спорт Билд што не бил нешто многу релевантен. Како и да е, ајде да видиме. Се надевам дека ќе го земат, а потоа и со Стоунс дека ќе завршат работа.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ne na rasisticka osnova, ama ke ima sezona koga 2 meseci ke igra ko preeban zaradi ramazan i posle eden mesec nema da igra zaradi afrikanski kup. Site pajgaat za vreme na ramazan bajram.
А, на ова ич не ми текна. (y)
Сепак нека го земат, секако прв избор е Азпиликуета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom