Фан Клуб: Челзи

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Знаеш што сакам да се деси? Да излеземе со овој тим и да победиме. И да не казнат поради тоа што сме изнеле послаб тим и поради тоа што сме победиле.

Или уште подобро да излеземе со прв тим и да не казнат пошто не ги чуваме играчите што може да резултира со губење на Англиска екипа во Европа.

Заради првото нема да ве казнат, ако се случи. И Јунајтед еднаш изведе ослабната тим против Хал во последно коло, ама победи со 0-1 и не доби казна, додека пак имало неколку случаи кога клубот се соочувал со санкции заради изнесување на 'ослабнат тим'.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Заради првото нема да ве казнат, ако се случи. И Јунајтед еднаш изведе ослабната тим против Хал во последно коло, ама победи со 0-1 и не доби казна, додека пак имало неколку случаи кога клубот се соочувал со санкции заради изнесување на 'ослабнат тим'.
А ако извадиме нерешено ? :D

Мене ми е дебилна работа тоа. Ако играш со "послаб тим" сам се казнуваш. И што Арсенал изиграа против нас 6-0 и ? Ги казнија пошто слаб тим имале ? :D[DOUBLEPOST=1398292423][/DOUBLEPOST]Море подобро што изгубивме од Сандерленд сега ќе требаше да вадиме играчи од нафталин за да се бориме за резултат против Ливерпул.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Најдебилни правила имаат ФА, дај ако не со 11 играчи нека играат цело време. Не за џабе секој тим има 25 играчи.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
А ако извадиме нерешено ? :D

Мене ми е дебилна работа тоа. Ако играш со "послаб тим" сам се казнуваш. И што Арсенал изиграа против нас 6-0 и ? Ги казнија пошто слаб тим имале ? :D[DOUBLEPOST=1398292423][/DOUBLEPOST]Море подобро што изгубивме од Сандерленд сега ќе требаше да вадиме играчи од нафталин за да се бориме за резултат против Ливерпул.

Незнам стварно, и мене ми е многу глупо правило, всушност кој е тој послаб тим? Можи менаџерот смета дека баш тие играчи се потребни за да се победи тој противник (рандом).
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Кај сте заминале , " Извинете пазар 3 ? - Продавам автомобил со две тркала задни , предна има магаре каде што влече тоа е всушност моторот на колата со две седишта , без кочници и ручна и така натаму ( без гаранција за сигурност ) - цена по договор " .

Со Ливерпул ( кој му е гајле и онака таа е 0-2 ) .
Атлетико не му ја мислам многу во финале сме и онака .
И со Реал Мадрид значи ќе играме , ако супер барем ако освојуваме да освоиме против најдобриот :icon_lol:
.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.933
Поени од реакции
1.914
Значи Шварцер најголемиот успех во кариерата ќе го има на 41 год. Машала. :)

За Тери се уште нема ништо официјално ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Супер си е Шварцер.

И со Хиларио ќе завршевме работа ама со Шварцер не треба да се грижиме ептен.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.933
Поени од реакции
1.914
Ако планира сите да ги одмара што ќе играат против Ат Мадрид ќе биде интересно. Вака нешто му доаѓа.

Ба
Ширле Салах
Лампс Гинкел
Матич
Кол Аке Кристенсен Калаш
Блекман.

:pos:
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Барем е сигурно ја фаќаше топката против Атлетико , за уметничкото лизгање му простувам јбг не се раѓа секој фудбалер :свиркам:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.933
Поени од реакции
1.914
Барем е сигурно ја фаќаше топката против Атлетико , за уметничкото лизгање му простувам јбг не се раѓа секој фудбалер :свиркам:
Замисли си дегажман во 90 при резултат 1:0. :)

Реакција на Мурињо: Отреси копачку матер ти је*бем. :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Не ми е 100% сигурен ама едно 90% сум сигурен во него дека нема да киксне, а еве оставам 10% за грешка што на секого може да му се случи.

Ако планира сите да ги одмара што ќе играат против Ат Мадрид ќе биде интересно. Вака нешто му доаѓа.

Ба
Ширле Салах
Лампс Гинкел
Матич
Кол Аке Кристенсен Калаш
Блекман.

:pos:
Нај искрено сметам дека тимов е ок. Мислам добро одбранава малце вришти ама ќе играме офанзивно. Не би ми сметало да им играме вака на Ливерпул иако Суарез и Стариџ со душа би чекале ваков Челзи мислам дека би можеле некое бодче дури и со ваков тим да играме. А не верувам.


И стварно се надевам дека Хазард е 100% спремен за во Недела ама да не изигра ниедна минута чисто онака :D[DOUBLEPOST=1398296707][/DOUBLEPOST]
Барем е сигурно ја фаќаше топката против Атлетико , за уметничкото лизгање му простувам јбг не се раѓа секој фудбалер :свиркам:
Некој се раѓа и голман :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom