Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Зашто за Мурињо? Овие ФА се апла анти Челзи. Уште кога ќе ми текне Мурињо како се лигавеше ПЛ ова, ПЛ она, Англиски фудбал најбољи, дрн дрн јариња. Гони ги у ПМ.:mad:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.285
Шо ве ебам му љубоморам на Лампс. А и на Каролинчето[DOUBLEPOST=1398288767][/DOUBLEPOST]
Зашто за Мурињо? Овие ФА се апла анти Челзи. Уште кога ќе ми текне Мурињо како се лигавеше ПЛ ова, ПЛ она, Англиски фудбал најбољи, дрн дрн јариња. Гони ги у ПМ.:mad:
Ти реков, зошто да не го казнат ? Ма да овие од УЕФА беа зафатени со случајот со Барса инаку требаше да добие и против Атлетико.

Ќе ме прашаш зошто против Атлетико, а јас ќе ти го дадам истиот одговор "Зошто да не?"
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ова е коментирање и пофалба на судиите по завршување на натпреварот (нели, да не влијае пред мечот). Ок, знаеме дека е сарказам, но ме интересира како ќе докажат дека е сарказам. Мада кај нас ради сарказам можеш и „клавир да свириш“.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Кој е коефициентот за ФА да објават некое известување за казнување поради изнесување послаб тим на терен?

Мирор иначе пишува дека Аке, калас, Кристенсен и Ван Гинкел ќе биле стартери :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.285
Кој е коефициентот за ФА да објават некое известување за казнување поради изнесување послаб тим на терен?

Мирор иначе пишува дека Аке, калас, Кристенсен и Ван Гинкел ќе биле стартери :D
Знаеш што сакам да се деси? Да излеземе со овој тим и да победиме. И да не казнат поради тоа што сме изнеле послаб тим и поради тоа што сме победиле.

Или уште подобро да излеземе со прв тим и да не казнат пошто не ги чуваме играчите што може да резултира со губење на Англиска екипа во Европа.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
ФА ќе не казнат дека нема да го играме Рамче до крај на сезоната.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.285
@Донев, Кај и да е ќе поминам 70% на албумон. Мислиш ќе ме банираат ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom