Фан Клуб: Челзи

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Арсенал во сите категории пациенти ни станаа... :D

И Венгер пак..демек Мурињо е тој што секогаш барал кривица при пораз...а жалниот Арсен, се и сешто му е криво, само тој и тимот му не. Место да го бара проблемот во својот двор, се расправа со комшиите. Ама тоа е. Нека си остане таму каде што и' е, барем тоа ни одговара. :свиркам:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Пошто знам дека си пишувате во темава кога ќе сонувате нешто да споделам и јас што сонував.
Лион (ж)-Торес (ж) 1-2 финале на женска ЛШ

Не знам што значи ова пошто Торес отпаднаа сезонава ама кога ќе дојде времето ќе се дознае што значело ова :ROFLMAO:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
И после зошто easiest: тренинг
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Мислам дека гУлемите им попуштаа на маленките.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Мислам дека гУлемите им попуштаа на маленките.
какво попуштање. Гледаш гибеле, па им се силат и со глава им играат само. Ај по земја нека ги поминат, да ги видам :D

Иначе пресот сега за 20 минути ќе биде. Да видиме што е со Хазард.[DOUBLEPOST=1397821182][/DOUBLEPOST]PFA Player of the Year Award nominees:

Eden Hazard
Yaya Toure
Adam Lallana
Steven Gerrard
Luis Suarez
Daniel Sturridge

PFA Young Player of the Year Award nominees:

Eden Hazard
Ross Barkley
Aaron Ramsey
Luke Shaw
Daniel Sturridge
Raheem Sterling


И пак нема да земе.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Па се знае тоа дека нема да зема :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Кој нема да земе ? Играч на Саутемтон ? Многу нормално.

Суарез за возрасниве, Стариџ за младиве и сите среќни и задоволни. Роџерс за менаџер.
Да бидеме реални.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Пресот:

Holland: 'First, second and third position are possible for all three teams at the top. It is very close.'
'This is a club that is used to playing a lot of matches at this stage of the season.'
'It is a really challenging period, not just physically - that's obvious - but emotionally too.'
'I think experience is always vital in any competition. We have a good blend in our squad.'
'John Terry has had an outstanding season. We have the best defensive record in the league & he's a major part of that.'
'John wants to stay and the club want him to stay but it is not club policy to comment on contractual issues.'
Holland says the full focus is on Sunderland tomorrow and putting out a team that will win the game
'Hazard won't be fit to play tomorrow but the rest of the squad all trained today. We're not in bad shape.'
'This game tomorrow is of huge importance. I don't believe the title will be decided by our match with Liverpool.'
'Tomorrow will be a very difficult game that we have to approach in a very professional manner.'
'Atletico play tonight, Real Madrid aren't playing at all. I'm sure they appreciate the help their federation has given them.' (стварно, зошто Реал не играат колово ?)
Holland says we will have to find the right balance in team selection ahead of such a busy period
'The objection for this club is to be competing for major honours at the business end of the season. Thankfully we are.'
'Hazard is not definitely out for Tuesday but he hasn't trained with the squad yet which means he's a major doubt.'
Holland says the pressure increases when single games at this stage of the season are so important to stay in contention for titles.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Затоа што фудбалската асоцијација сегде освен во Англија им помага на тимовите кои ја претставуваат во Европа. И на Атлетико им било понудено да не играат воопшто колово, ама не прифатиле, па им ја ставиле во петок.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Последните 7 мечеви на Стемфорд:


Челзи 3-0 Њукасл
Челзи 1-0 Евертон
Челзи 4-0 Тотенхем
Челзи 2-0 Галатасарај
Челзи 6-0 Арсенал
Челзи 3-0 Стоук
Челзи 2-0 ПСЖ


За гостинските не смееме да зборуваме :ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1397822737][/DOUBLEPOST]
Затоа што фудбалската асоцијација сегде освен во Англија им помага на тимовите кои ја претставуваат во Европа. И на Атлетико им било понудено да не играат воопшто колово, ама не прифатиле, па им ја ставиле во петок.
Сакав да пишам дека се зезнале Реал што не прифатиле пошто ќе им биде зезнато после ама ми текна дека најверојатно одложениот меч ќе им биде со некоја екипа што ќе ја победат со 5-0.

Требаше нашиов дуел со Сандерленд да го стават во 13:45 или еве барем 16:00.
Нема врска, битно во сабота играме. Во недела ќе тргнат за Шпанија и си имаат 1 ден за да се спремат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom