Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Еи и вие сега претерувате околу Гроф, па матер му јебем неможе он да земе да го учи на тренинзи Кахриман како се брани после примениот гол во дерби е крш, неможе да го држи на ланец Канга кој е једини кривец што не истресоа бугарашите, можеби сте во право за слабата игра во одбраната оваа сезона и за мизеријата против жабарите но заборавате дека играме квалификации после долго време што значи 0 искуство, исто така има кривица за промашените Едсон, Фибел, Муче затоа што на крај тој дава амин за реализација на трансферот, но јебига кој работи и греши и Фергусон го има избркано Стам па никој не фрлаше по него дрва и камења.
Во право сте за пресот, беше фијаско невидено но како да не го знаете дека е темпераментен и не воли да губи, али според мене треба да му се даде уште една сезона па да се види потоа што како бидејќи со менување тренери при прв лош резултат неправиме ништо, плус негледам кого би донеле како подобра замена и незаборавајте се направија многу лоши трансфери со негово аминување, но и многу добри прошлата сезона (Доналд, Хуго, Плавша...)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Не може да го научи Кахриман затоа што не е тренер на голманите, си има човек кој е задолжен за тоа, Срѓан Максимовиќ, 12-13 години у клубот е.
Ама итекако може да ги научи играчите како се врши пресинг и како се игра тимска одбрана. Може исто и да ја уигра одбраната. Од кога е он дојден на штопер се ротираа Луковиќ, Вуле, Саво, Едсон, Стојановиќ, Рендулиќ, Фибел. И пак одбраната изгледа смешно, па кој е тука крив ? Не се знае кој што прави кој задачи ги има у одбрана. Зенга кога беше тренер одбраната ја уигруваше така што четворицата позади ќе ги врже со јаже и ќе ги учи кој како треба да стои. Затоа и малце голови се примаа тогаш и делуваше све ко под конец. Па и кај Пижон иако имавме крш од тим имаше некоја дисциплина у игра, тешко примавме голови. А сега кој сака може да ни даде гол, буквално. Ама одбрана нема да се угетне ако секој тренинг се работи по ист шаблон. Еве ви топка и играјте на два гола.

Канга не е единствен кривец што испаднавме од бугарите. Сноси огромен дел од кривицата, тоа е точно, али не едини кривец. Па и тој Канга е донесен по желба на Гроф кој го тренирал у Ростов и го познава, а реално не беше потребен, ама ај. Против Лудогорец Звезда играше исто раштимовано како и против Сасуоло и пред Канга да се изглупира. Па не може бре на Маракана да излагаш со формација 4-6-0 и Катаи да ти изиграва шпиц. Кукавички од старт. Играа курташак со нас.

Веруј брат дека за 400к колку наводно прима Гроф има многу подобри тренери од него. И ја дигам рака за континуитет и сум против брзо менување на тренери, али овде више јасно се гледа дека Гроф греши, а што е уште пострашно не е свесен дека греши или пак не сака да ги види грешките пошто е суетен. Нека учи малку од Радоњиќ у КК. На него еднаш му се деси огромна брука да го избаци исподпросечен тим, али псоле тоа не се повтори затоа што увиде кај греши и ги исправи грешките. Ако Гроф е спремен да го направи истото никаков проблем нека остане уште 10 години, ама све ми се чини дека не е таков тип на тренер и човек. Ене гледам пак имал шоу на конференција.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Се ова стои братко, ама ако добро согледаш прошлата сезона немавме проблеми со одбраната се додека Вуле не го продадоа и неможешее да се најде соодветна замена и тоа е тоа, друга работа фудбалските квалитети на Канга и те како ни се потребни има пас во дубина, физички јак, солиден шут добра прегледност на игра, но проблемот е со мозокот на црнчугата, третта работа неверувам дека моментално Звезда за некого може да плати 400к, а дали ке ги поправи грешките или не неможеме да знаеме додека не видиме така да треба да бидеме трпеливи и да изгураме уште една година со него па шта ни бог да.
Инаку околу сукоб со новинарите на страна сум на Гроф, бидејќи сите знаеме какви хиени се со чест на исклучоци
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.052
Се делат ли бодовите исто како лани на крај на сезона?
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Се делат да. Системот и сезонава ќе биде ист, а од догодина може и да има промени.

@pixa Уф брат имавме проблеми, ама тоа и не се приметуваше толку т.е се замижуваше пошто бевме предоминантни у тој период. Вуле си беше океј и се слажем дека грешка е што го продадовме, ама тоа е отиде возот више. Проблемот е што не се најде замена за него, туку се луташе и се грешеше и уште се греши. Едсон, а и Фибел се по мене промашени. Другиов уште има шанса да демантира, ама сега за сега ич не сум задоволен.

Може да плати т.е да обеќа дека ќе плати 400к Звезда, прашање е дали ќе ги исплати тие пари :D
Иначе таа информација дека Гроф прима 400к не е од мене, туку е од доста сигурен и точен извор, барем до сега се покажа дека е точен.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ja sum videl drva ali vakvo ko Fibel neam videno,znaci strasno. Eden Matri im begase ko kje reces Mesi e u kurac
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Невидено еј. Матри изгледаше како факинг Меси покрај него, а и не само покрај него туку и покрај цела одбрана. Хајлајт на цела утакмица, а и на тоа како ни изгледа одбраната е кога Матри сам ја зеде топката и пројде покрај четворица наши играчи и излезе сам со Кахриман, ама среќа наша па не знае гол да даде.

Иначе господинот од аватаров мој уште еднаш покажа колкав мајстор е и дека за џабе не го викаат Катаи магико. Ми текнува кога дојде пред две години колку го пцуев и критикував затоа што имаше едно 5-6кг вишок и се влечеше на терен ко баба некоја. Ама му дојде памет и реши да се посвети на фудбалот и да покаже дека е уствари мајстор. Долго време Звезда немала таков мајстор како него. Кога му е денот и кога му се игра фудбал ела допри го. На пример денеска се виде дека е желен да игра Едино он и Ристиќ денеска а и прошла недела покажаа нешто и отскокнаја од сивилото, али џабе кога никој од соиграчите не ги испоштува. Најверојатно ова му беше и последна утакмица за нас. Штета, али тоа е реалноста. Да влезевме у ЛЕ/ЛШ ќе останеше сигурно, вака ептен тешко. А и ова е задња шанса на Звезда да заработи од него пошто договорот му истековуа наредно лето.

И да, мора да се мењава голманот. Кахриман откога го прими голот од 40 метра у дерби не е истиот. Ужасно споро реагира, у некои ситуации не знае да се постави, а да не зборам дека секое второ испуцавање му е погрешно. Против Лудогорец дома, прошла недела у Италија прими потпуно исти голови и тоа поради ужасните реакции, а и денеска пак не можеше да одбрани топка што иде у негов агол, а шутот не беше толку јак да не може да се одбрани. Не знам дали може Манојловиќ да се повлече од позајмица и одма да влезе на гол. За дечкото се збори дека е поголем талент и од Рајковиќ. Ако не може тоа, тогаш да се најде некое друго решение, а тоа решение да не се вика Немања Супиќ пошто е 10х пати полошо од Кахриман.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
по мене најлошо одиграно дерби у задњи, 5,6 године. одамна не сум нема поболен пораз, баш осеќам се ко последно гомно. овој пораз никан нема да го заборавим
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Катастрофално го одигравме ова дерби, по мене можеби и најлошо кој сме го одиграле последниве години неможеш ни шанса за гол да спомнеш саглам да сме направиле,нормално дека сме далеку од играта од минатата сезона да бар некако се задржеа Катаи и Ибањез кој ги дадовме за џабе.
Ќе биде тешка одбраната на титулата со ваков систем на натпреварување, а и војводина нема тако лесно да се откаже од пленот и е далеку влезена во игра, како и да е наредно коло токму против нив треба да видиме до каде сме реално, ако гледаме игра, борбеност ко вчерашно издание ќе биде зезнато.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Каква луда утакмица и победа вчера!
Бевме на трибини, неверојатен адреналин и навивање и победа со пресврт. Нека му е со среќа на Аџиќ првиот гол во сениорска конкуренција:


 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Како може да се најдат карти за Црвена Звезда - Партизан на 5ти март што ќе се игра?
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Како може да се најдат карти за Црвена Звезда - Партизан на 5ти март што ќе се игра?
идеш на благајна и купуваш, углавно има во продажба на ден на дербито и мислам дека е на 4-ти март
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Да грешка мала на 4ти е во сабота, само сакам претходно да купам карти да не се гужвам таму па мислев дали има онлине или ако се пуштени деновиве имам луѓе во белград да ми земат? да не чекам баш на денот да бидам сигурен дека ќе имам карта.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Да грешка мала на 4ти е во сабота, само сакам претходно да купам карти да не се гужвам таму па мислев дали има онлине или ако се пуштени деновиве имам луѓе во белград да ми земат? да не чекам баш на денот да бидам сигурен дека ќе имам карта.
Најпаметно ти е тоа, да земеш ден два претходно ако имаш некого
 

Kajgana Shop

На врв Bottom